Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
АМКР. ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД. ШТРАФ ЗА ВИКИДИ В АТМОСФЕРУ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 19 жовтня 2016, 14:52

arcelor shtrafi

Резонансне рішення: Дніпропетровський апеляційний суд ухвалив стягнути з компанії ArcelorMittal Кривий Ріг понад 72 мільйони 699 тисяч гривень за забруднення повітря. Про це у Fаcebook повідомила голова громадської організації  “Громадська законотворча ініціатива” Олена Надтока.

Як стало відомо, Криворізька місцева прокуратура №1 подала позов з вимогою відшкодувати збиток від шкідливих викидів в атмосферу до Господарського суду Дніпропетровської області. 

Суд постановив стягнути штраф. Тоді компанія ArcelorMittal Кривий Ріг подала апеляцію. Проте суд апеляційної інстанції також визнав металургійне підприємство винним в нанесенні шкоди природі і виніс рішення стягнути з компанії штраф. 

Зазначимо, що третьою особою у судах виступила обласна екологічна інспекція, у якої немало обгрунтованих претензій до ArcelorMittal Кривий Ріг. Зокрема, екологи посилаються на невиконання компанією приватизаційних зобовязань, підписаних з Фондом держмайна, в частині екологічних заходів.

Метпідприємство входить до переліку основних забруднювачів навколишнього середовища. Аглофабрику, яка є однією з найбільших забруднювачів повітря і яку обіцяли закрити ще у 2015 році, тепер планують зупинити в 2023-му, закриття мартенівського цеху перенесено на 2020-й рік. При цьому максимальні викиди ArcelorMittal Кривий Ріг при нормі 6500 мг / м3 становлять 9000 мг / м3, підкреслили у обласній екологічній інспекції.

Нагадаємо, раніше про грубі порушення компанією екологічних норм повідомляла ще одна фахова громадська організація – “Екологічна рада Криворіжжя”. Екологи ставлять під сумнів достовірність результатів замірів повітря автоматизованими постами самого підприємства і вимагають доступ до первинних даних постів моніторингу атмосферного повітря.

Тепер металургійний гігант має відшкодувати штраф. 30%, це 21 мільйон гривень, за чинним податковим законодавством надійде до спеціального фонду державного бюджету, 70%, це 50 мільйонів 400 тисяч гривень пропорційно розподілять обласнийц та міський бюджет, при цьому область має отримати 14,5, а Кривий Ріг – 36 мільйонів гривень.

Ані керівництво, ані прес-служба ArcelorMittal Кривий Ріг рішення суду офіційно не коментують. Але відомо, що компанія вкотре оскаржить судову ухвалу.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank