Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СЕСІЯ. БЮДЖЕТ. ОСВІТА. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 27 жовтня 2016, 19:26

sobranie sesija

Проект рішення міськради «Про внесення змін до міського бюджету на 2016-й рік» після проведення засідання постійних комісій було доопрацьовано у зв’язку з необхідністю проведення розрахунків за енергоресурси підприємствами теплопостачання. З цією метою додатково виділено 5 мільйонів гривень комунальному підприємству «Криворіжтепломережа», загальний обсяг фінансової підтримки якого тепер складає 15 мільйонів. Щодо інших змін, зазначила начальник фінансового управління міськвиконкому Олена Рожко, усі вони пов’язані з необхідністю вирішити до кінця поточного року низку важливих соціальних питань.

Рішенням сесії 5 мільйонів гривень виділено комунальному підприємству «Кривбасводоканал». Ще 4 з половиною мільйони з міського бюджету спрямують на проведення заходів з енергозбереження у закладах освіти.

Майже 4 мільйони гривень додатково спрямують на поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури. У планах – проведення поточних і капітальних ремонтів та оплата послуг. Хоча до порядку денного 13-ї сесії було внесено лише одне питання управління освіти і науки,  на пленарному засіданні про освітню галузь йшлося чи не найбільше, після обговорення ситуації з теплопостачанням. Зокрема, депутати поцікавилися долею 20-ї спеціалізованої школи, з відновленням споруди якої свого часу виникло чимало суперечностей.

Криворізьких спортсменів та їх тренерів за вагомі досягнення у спорті незабаром почнуть заохочувати щорічними стипендіями. Таке рішення на сесії депутатами було прийнято одностайно.

Під час пленарного засідання зачитано електронну петицію до міської ради. Суть документу полягає у тому, що недофінансування закладів освіти перекладається на плечі батьків у вигляді так званих добровільних, благодійних внесків. Тоді як бюджет промислового міста, на думку автора петиції, цілком у змозі задовольняти ці потреби.

Депутати активно включилися в обговорення цього питання, одні ситуацію з благодійними батьківськими внесками підтверджували конкретними  прикладами, інші нарікали на недостатньо глибоке вивчення питання, мовляв, місто й так освіту фінансує досить масштабно.

Виконуюча обов’язки начальника управління освіти та науки Тетяна Кріпак пояснила, що батьківські внески в освітніх закладах є джерелом фінансування в межах Закону. А  не добропорядних педагогів чи керівників, які  фігурували у зверненнях до управління, притягували до дисциплінарної відповідальності, декого навіть звільняли.

Автор електронної петиції пропонує визначити реальні потреби освітніх закладів і профінансувати їх  у повному обсязі. Для цього необхідно зобов’язати керівників шкіл, дитячих садочків та начальників управлінь, відділів освіти скласти бюджетні запити з урахуванням всіх об’єктивних потреб із залученням до цієї роботи батьківських комітетів.

50 звернень від батьків з приводу примусового збору коштів, які були зареєстровані протягом минулого року, - упевнений Віталій Фурманюк, далеко не повна статистика для міста, а лише ті сміливці, які не побоялися говорити про цю проблему вголос.

Депутати електронну петицію (за винятком двох, які не голосували) підтримали одностайно. Тепер управління освіти і науки має підготувати відповідне рішення міської ради. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank