Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПЕДАГОГИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІ. КДПУ. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 03 листопада 2016, 19:48

pedagogi pereselenci

Криворізький педагогічний університет тісно співпрацює з вишами п’яти  областей України, зокрема, донедавна активна наукова робота велася і спільно з дослідниками вишів Донеччини та Луганщини. Події на сході України змусили науковців КДПУ згорнути значну більшість досліджень, в тому числі, і перспективних. Можливість зберегти та поновити хоча б частину цінних матеріалів подарував філологам криворізького вишу переїзд до нашого міста із Луганщини досвідченого викладача, професора Вікторії Дмитренко.

З Вікторією Ігорівною Дмитренко ми познайомилися, коли спільно з філологами університету працювали над матеріалами до ювілею відомого письменника Івана Франка. Ентузіазм, цікаві ідеї, завжди привітна усмішка – Вікторія Ігорівна просто захоплювала своєю енергією та оригінальними пропозиціями. Не дивно, що всі викладачі кафедри української та  світової літератур відзначають: колективу пощастило з колегою.

Доктор філологічних наук, професор, член вчених рад – Вікторія Дмитренко раніше працювала в Луганському Національному університеті імені Шевченка, спеціалізувалася на світовій літературі, однак теми для кандидатської і докторської дисертацій обрала літератури з української. Чудово розбирається в порівняльному аналізі обох літератур, до речі, фахівців такого рівня й досвіду в колах літературознавців України не так вже й багато. І сьогодні з теплом згадує Вікторія Ігорівна колектив, який довелося полишити на батьківщині, але вважає, що з новою роботою їй дуже пощастило, адже з багатьма із нинішніх колег доводилося раніше співпрацювати. Зізналася: коли, перебуваючи на Полтавщині, дізналася про вакантне місце в КДПУ, одразу ж взяла участь у конкурсі.

Вдруге ми зустрілися з Вікторією Ігорівною вже на початку нового навчального року, і переконалися, що вона вміє захопити студентів не тільки темами лекцій та семінарів. Після переїзду до Кривого Рогу професор Дмитренко знайшла час для знайомства з історичним і літературним життям нашого міста, і зараз залучає до своїх подорожей молодь.

Кафедра української та  світової літератур приділяє велику увагу вивченню української драматургії та фольклору, ці теми були новими для колежанки з Луганська, але вона із задоволенням відкриває для себе нові перспективи для подальшої роботи.

Варто відзначити, що філологи КДПУ є постійними учасниками численних семінарів, круглих столів та форумів різного рівня, щороку пропонують вони у колах українських науковців нові методики та збірки. Наразі дослідники кафедри української та  світової літератур долучаються до вивчення цікавих матеріалів, які пропонує нова колега, і сподіваються спільними зусиллями потроху відновити втрачені перспективні наробки, які за свого часу розглядалися на вчених радах у Луганському виші. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank