Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
CПЛАТА ШТРАФУ ЗА ВИКИДИ В АТМОСФЕРУ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 03 листопада 2016, 19:52

arcelor vibrosi

2-го листопада компанія ArcelorMittal Кривий Ріг таки виплатила штраф у розмірі понад 72 мільйони гривень 699 тисяч гривень за несанкціоноване забруднення повітря. Сума екологічного штрафу  безпрецедентна, підкреслили у прокуратурі.

Кривий Ріг отримає від багатомільйонного  штрафу лише половину. За чинним податковим законодавством гроші розподілено у бюджети державного, обласного та місцевого рівнів.  Зокрема, 30%, це 21 мільйон 809 тисяч гривень, надійшло до спецфонду державного бюджету, 20%, це 14 мільйонів 539 тисяч гривень отримала область і 36 мільйонів 349 тисяч гривень – бюджету Кривого Рогу.

На повідомлення про виплату штрафу на своїй сторінці у Facebook вже відреагував Генпрокурор України Юрій Луценко: “Рекорд.  Сьогодні ПАТ “Арселор Міттал Кривий Ріг” сплатило державі 72 млн. 699 тис. 119 грн збитків, завданих внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин, які було стягнуто за позовом облпрокуратури”. 

А голова Дніпропетровської облради підкреслив: “Екологічну катастрофу в Дніпропетровській області ми не допустимо ні в якому разі! Ми завжди будемо жорстко контролювати діяльність підприємств, що наносять великої шкоди екології та здоров’ю населення”.

“АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільший забруднювач атмосферного повітря у регіоні. Лише у минулому 2015-му обсяг викидів склав понад 268 тисяч тонн, це майже 40% від загальних промислових викидів по області та 80% – по Кривому Рогу. Більше року метпідприємство понаднормово викидало у повітря  міста канцерогенні речовини: хром, марганець і бензпірен. 

Як відомо, компанія вкотре оскаржує судову ухвалу, до першої Криворізької прокуратури вже надійшла касаційна скарга, але відомостей про відкриття провадження ще немає. У прокуратурі ж вважають: касація безпідставна, збитки, нанесені екології регіону,  доведені,  а доказова база абсолютно обґрунтована.

У прокуратурі також повідомили, це не останнє подання щодо незаконної діяльності промислових компаній-забруднювачів екології. Цьогоріч у провадженні  – низка таких позовів на загальну суму штрафів до 90 мільйонів гривень. 75 мільйонів вже відшкодовано.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank