Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕНЬ ЯКОСТІ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 10 листопада 2016, 19:08

den yakosti

У другий четвер листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день якості. Остання визначається безліччю факторів, які впливають на життя, зокрема на товари та послуги.

Відповідно до прийнятої у листопаді минулого року «Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом» у 4-му розділі йдеться, цитата: «Україна вживає необхідних заходів з метою поступового досягнення відповідності з технічними регламентами ЄС та системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду ЄС та зобов’язується дотримуватися принципів та практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС».

Державне підприємство «Кривбасстандарттметрологія», якому цього року виповниться 90 років, випробовує та акредитує основну продукцію в регіоні: зразки товарів легкої промисловості, промислову та будівельну продукцію, випробовує харчову продукцію, проводить молекулярно-генетичні дослідження на вміст ГМО. За рік підприємство видає близько трьохсот-чотирьохсот сертифікатів національної системи та стільки ж оцінки відповідності. Відносно недавно «Кривбасстандарттметрологія» отримала транш з Європейського союзу у розмірі 10 мільйонів на придбання обладнання для випробувань продукції вітчизняних виробників з їх подальшим експортом. Але, визнає Тетяна Тарасова, наша продукція моловідома в Західних країнах.

Перше, на що треба звертути увагу споживачу, – зовнішній вигляд товару, маркування, де відповідно ДСТУ має бути назва товару, склад, місце виробництва та юридична адреса,  а також безпечність, дата виготовлення та термін придатності.

Аби не бути ошуканим, споживач має знати свої права та за потреби вимагати декларацію по необхідний товар, яка складається на підставі процедур оцінки відповідності, протоколу чи сертифікату відповідності.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank