Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КРИВОРІЖГАЗ. ПРИБУДИНКОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ГАЗУ. (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 11 листопада 2016, 19:11

gaz

Містяни  не хочуть встановлювати загальнобудинкові лічильники газу. Кажуть: про-перше, такі лічильники  ніяк не стимулюють споживачів економити блакитне паливо, по-друге, хвилюються, що законослухняні платники зрештою платитимуть і за боржників.

Але  Закон України   “Про комерційний облік природного газу”  говорить: до кінця 2018-го року усі споживачі повинні бути забезпечені приладами обліку блакитного палива. Нагадаємо, у документі чітко вказані терміни встановлення лічильників. Так, до 1-го січня 2012-го року газові компанії мали обладнати ними домогосподарства, які використовують газ комплексно (для приготування їжі, підігріву води та опалення). До 1-го січня 2016 року – ті домогосподарства, які використовують газ для приготування їжі і підігріву води. 1 січня 2018 року граничний термін, лічильники мають бути встановлені тим споживачам, хто використовує газ лише для приготування їжі.

При цьому, закон передбачає встановлення як поквартирних, так і загальнобудинкових лічильників. Але вже у минулому 2015-му стало зрозуміло, що виконання закону – під питанням. У регіональних газових компаній просто не вистачає коштів на встановлення поквартирних, тобто індивідуальних лічильників газу у багатоповерхівках. Не виключення – і  “Криворіжгаз”.  Зокрема, на офіційному веб-порталі “Криворіжгазу” повідомляється, що Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг скорегувала інвестпрограму компанії, яка, в тому числі, передбачає і кошти на встановлення лічильників газу жителям Кривого Рогу. Цьогоріч на лічильники інвестпрограмою передбачено близько 42 мільйонів гривень. Це кошти, яких вистачає саме на встановлення загальнобудинкових лічильників.

У компанії аргументують: при будинкові це економія коштів і часу на забезпечення 100% обліку газу. “Встановлення таких приладів дозволяє заощаджувати час і гроші, адже їх покупка і монтаж обійдуться в декілька разів дешевше, ніж індивідуальний лічильник. Так, наприклад, щоб облаштувати 100 квартир багатоповерхового будинку індивідуальними лічильниками газу, необхідно в середньому 200 тисяч гривень, а монтаж 1 будинкового приладу обліку газу обійдеться лише у 50 тисяч гривень”.

Головним мотивом для споживачів має стати економія коштів, зазначають фахівці. Бо відмова від установки, згідно з кодексом газотранспортних систем, автоматично переводить споживача до категорії  порушника угоди. На сайті 104.ua  повідомляється, що без лічильника споживання газу споживач оплачуватиме у рази більші  обсяги споживання газу.

Окрему думку на прес-конференції для регіональних медівників висловив Міністр соціальної політики Андрій Рева: “Монтаж загальнобудинкового приладу обліку незаконний, тому що в тарифі на газ закладена вартість установки поквартирних лічильників. Будинок у даному випадку не може бути споживачем, оскільки договори на постачання блакитного палива газівники укладають з кожним користувачем послуги окремо. Менше слухайте їх, а вимагайте виконання законів”.

Формально споживач все ж має право на вибір лічильника. Українці, відстоюючи свої права, відмовляються від монтажу загальнобудинкових лічильників. І такі ситуації непоодинокі не лише у Кривому Розі. Є також прецеденти позовів до газових компаній.

Проте, у споживача є ще один мирний варіант – встановити індивідуальний газовий лічильник власним коштом, не чекаючи виконання державної програми забезпечення приладами обліку. Дорого, але індивідуальний прилад  обліку дозволить контролювати обсяги використання газу саме у вашій  квартирі. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank