Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КАБМІН. ЦІНИ НА ЛІКИ. (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 14 листопада 2016, 19:31

piluli

З 2017-го року ліки в Україні стануть доступнішими. Перелік ліків, які подешевшають, в уряді пообіцяли сформувати до нового року,  це більше тисячі найменувань медпрепаратів. Формуючи нові ціни на ліки, фахівці орієнтувалися на ціни у сусідніх країнах, у тому числі, і у країнах, які входять до Євросоюзу,  це Польща, Латвія Угорщина, Словаччина та Чехія. При цьому враховували не комерційну назву препарату, а основну діючу речовину, яка міститься у препараті. Виявилося, ціни на ліки у цих п’яти країнах суттєво нижчі від українських.

В уряді вже прогнозують опір фармацевтичних компаній як реакцію на такий спосіб держави контролювати або впливати на ціни. Але це вирішується не домовленостями  з фармкомпаніями, а порівнянням з цінами у сусідніх країнах. Фахівці порівняють ціну  на той самий оригінальний, брендований препарат і вирахують середній показник. Це  орієнтир  для тих, хто завозить ліки в Україну.

Реформа ціноутворення торкнеться трьох категорій медпрепаратів – для лікування серцево-судинних хвороб, астми та цукрового діабету. Препарати, які будуть закуповуватися, входять у національний перелік лікарських засобів. Це будуть міжнародні непатентовані назви, які є в протоколах лікування більшості країн Європи, США та мають справжню діючу речовину, підкреслюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Паралельно уряд запроваджує систему реінбурсації ліків – це відшкодування вартості ліків для українців, що мають серцево-судинні захворювання, цукровий діабет  2 типу та бронхіальну астму.  На компенсації уряд заклав у бюджеті на 2017 рік півмільярда гривень. Щоб отримати компенсацію вартості ліків, людина, звичайно, має прийти до аптеки з рецептом.

Окрім економії коштів пацієнтів, фахівці також ставлять за мету ранню діагностику хвороб. Зокрема, у бюджеті також передбачено 150 млн гривень на стимулювання створення центрів серцево-судинної хірургії на всій території України. Йдеться про необхідність придбання ангіографічного обладнання, яке дає змогу перевіряти судини серця, своєчасно діагностувати і лікувати тяжкі хвороби серця.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank