Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
АВТОНОМНЕ ОПАЛЕННЯ. ПЕТИЦІЯ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 07 грудня 2016, 19:09

gorispolkom

Автор документу вимагає дозволу на відмову від централізованого опалення та встановлення автономного для усіх жителів Кривого Рогу, у тому числі і у багатоповерхівках. Для цього автор скористався сервісом електронних петицій на офіційному сайті виконкому Криворізької міськради. Аби депутати розглянули електронну петицію, вона повинна набрати 500 підписів протягом трьох місяців. Петиція набрала 544 голоси, це значно більше потрібних п’яти сотень.

Аргументи автора документу переконливі: автономне опалення дозволить економити  природні ресурси, зберігати екологію планети, а також істотно економити сімейний бюджет, говориться у тексті петиції.

Як відомо, 9-го грудня депутати мають зібратися на позачергову сесію міськради. Але у планах депутатів – розгляд іншої петиції – про вартість проїзду для школярів.

Загалом шанси у документу про дозвіл на “автономку” у Кривому Розі – мінімальні, оскільки чинне законодавство зробило фактично неможливим встановлення автономного опалення в окремо взятій квартирі. А зміна законодавчих норм не входить в компетенцію місцевої влади. У окремих містах влада пішла назустріч жителям і всупереч діючому наказу профільного міністерства розробила власні нормативні документи, які дозволяють переходити на автономне опалення окремим квартирам.

Нагадаємо, ще у квітні 2010-го саме такий регуляторний акт розробили і у Криворізькому управлінні житлово-комунального господарства. Документ містить єдиний порядок виконання процедури, у ньому врегульовані відносини між громадянами і теплопостачальними організаціями, реалізовані  права громадян на відмову від централізованої подачі тепла та гарячої води. 

Встановлювати автономні системи опалення жителів Кривого Рогу змушує зростання комунальних платежів та незадовільна якість послуг теплопостачальних підприємств. Але відмовитись від централізованої подачі тепла та води можна лише за однієї умови: якщо згоду дають жителі усього будинку.

Регуляторний акт є реальною альтернативною для тих, хто в обхід судових інстанцій  та фірм-посередників хоче легально встановити автономну систему опалення. Але у документі є один-єдиний пункт, який перекреслює будь-які спроби отримати дозвіл на легальне встановлення системи автономного опалення. Це пункт про складання акту-претензії щодо послуг теплопостачання. Такий акт підписують самі фахівці теплопостачального підприємства, тобто комунальники повинні поставити підпис під документом про незадовільну якість послуг, які вони самі ж і надають. Мова йде, у першу чергу, про невідповідність температурного режиму нормативним показникам. Скласти такий акт-претензію на користь споживача – нереально, а це означає, що встановлення автономного опалення у окремих квартирах фактично залишиться під забороною.

 Щоправда, в Україні є досвід відмови від централізованого опалення. На Закарпатті  все почалося з прийняття міської програми по переходу на автономне. Перехід здійснювався не спонтанно, а поступово, разом з підготовкою мереж, відповідно до вимог законодавства. Малозабезпеченим “автономку” встановили за рахунок бюджету - в рамках коштів все тієї ж програми.

Який шлях вирішення питання подачі теплоносіїв оберуть криворізькі депутати, дізнаємося вже скоро.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank