Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ТИЖДЕНЬ ПРАВА. ПРАВОВА ДОПОМОГА БІЙЦЯМ АТО. ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 08 грудня 2016, 19:16

prava ato_centr

Демобілізований три місяці тому Сергій адаптується до мирного життя. Позаду – оборона українських кордонів, поранення та лікування у госпіталі. Попереду – ходіння по кабінетах. Сергій мешкає з матір’ю-інвалідом і намагається зібрати пакет документів, щоб отримати допомогу на ремонт у квартирі. Пакет необхідних документів для бійця – надважкий.

Нам завжди є що сказати людям та показати шляхи вирішення проблем, підкреслюють у Першому криворізькому  центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Саме на таку просвітницько-правову роботу націлені інформаційні зустрічі фахівців центру. Зазвичай на таких семінарах бійцям дають буквально покрокову інструкцію, як скоротити шлях по бюрократичних сходинках. Іноді людям просто не вистачає елементарної інформації, щоб швидко зібрати необхідний пакет документів. У центрі – підкажуть фахівці,  на допомогу прийдуть також уніфіковані друковані брошури, у яких концентровано зібрана уся інформація про права та пільги бійців АТО.

З липня 2015-го у Кривому Розі діє два центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а з вересня 2016-го – бюро плюс мережа мобільних місць з надання консультацій. Причому, мережа безоплатної юридичної допомоги в Україні постійно зростає, щоб така допомога була ще доступнішою для соціально вразливих категорій українців. Добре це чи погано – ще питання, адже це фактично означає, що правової допомоги на безоплатній основі потребує усе більше українців.

Щодо військовослужбовців, учасників АТО, не усі їх права та пільги, гарантовані державою або закріплені на рівні місцевих влад, насправді реалізуються. У колі таких проблем – відмови або формальне забезпечення медичними, транспортними пільгами, правом на пільгову оплату житлово-комунальних послуг, тяганина з грошовими виплатами. Хоча є й багато позитивних відгуків.

Не завжди справи доходять до суду. Іноді у різних інстанціях швидко реагують вже на влучні адвокатські запити.

Цього разу фахівці Центру правової допомоги разом з партнерами з міського Центру зайнятості  проводять семінар з питань працевлаштування демобілізованих учасників АТО. А реалії такі: на сьогодні понад 1000 військовослужбовців звернулися до Центру у пошуках роботи, працевлаштувалися більше сотні.

Але насправді можливості для працевлаштування є, кажуть фахівці центру. Серед найбільш затребуваних вакансій на ринку праці – традиційні робітничі, але є й вакансії охоронців, менеджерів, медиків. Ще один ефективний шлях –перенавчання демобілізованих. Приміром, цьогоріч Центр сподівається залучити до програми європейські донорські організації.

Подібні заходи – можливість обмінюватись досвідом, презентувати новації законодавства,  дати відповіді на питання  та у буквальному сенсі виробити дорожні карти, куди звертатись у разі виникнення проблем. А вони часто лежить у площині правової необізнаності людей, підкреслюють фахівці. І радять йти за консультаціями до правових центрів, бюро, звертатися до місцевих органів влади, управлінь соціального захисту, – це ті установи, де фахівці зобов’язані надати вичерпні консультації і буквально покроковий план дій.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank