Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
МІНОСВІТИ. ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ. (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 09 грудня 2016, 19:04

student

Нарешті не лише декларативно. Уряд визначив Порядок та умови надання державної цільової допомоги на отримання професійно-технічної та вищої освіти. Безоплатно зможуть навчатися 5-ть соціально вразливих категорій українців.

Такі пільги були прописані ще з травня минулого 2015-го, зазначила Наталя Кожем’яка, проте норми, закріплені на папері, насправді не діяли, бо виші не мали чіткого порядку, яким чином зараховувати таких студентів на бюджетні місця. В результаті люди змушені були звертатися за адвокатською допомогою, у центрах правової допомоги роз’яснювали, як відстоювати свої права на гарантовані пільги, а іноді справи доводилося вирішувати навіть у судовому порядку.

Відтепер умови надання державної підтримки  врегульовано. Зокрема,  це пов’язано з безоплатним навчанням, проживанням в учнівських гуртожитках, наданням підручників  або безоплатного доступу до мережі Інтернет. Щоправда, документ передбачає різні види підтримки, вона буде повною або частковою, а компенсації – як з державного, так і з місцевого бюджетів.

Є й ще один нюанс. Державну підтримку на  навчання нададуть лише у разі зарахування на бюджетні місця. За якою квотою їх виділятимуть, не повідомляється. Фахівці чекають на додаткові роз’яснення з Міносвіти.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити