Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЄВРОПЕЙСЬКА ВИСТАВКА ВАСИЛЯ ПИЛКИ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 30 грудня 2016, 19:33

v pilka

Василь Пилка вже давно презентує свої роботи  за межами України, він є учасником багатьох міжнародних виставок, відзначений золотою медаллю Академії наук України. Його унікальна техніка алмазного гравіювання зацікавила багатьох поціновувачів цього виду мистецтва в усьому світі, роботи Василя Йосиповича зберігаються в багатьох колекціях різних країн світу. Кілька місяців тому майстру вдалося відтворити у білому склі давню роботу живописця Альберта Дюрера «Діва Марія, коронована Янголом» за гравюрою 1520 року, що одразу зацікавило фахівців Німеччини. А нещодавно гравіювальник отримав пропозицію від Штутгартської державної галереї про створення циклу робіт майстра 16 століття Альберта Дюрера. Варто відзначити, що наш земляк вже уславився на всю Європу своїми витворами духовної тематики, і вбачає в тому своє особливе призначення.

Його колекція ікон на склі «Віра» викликала бум серед мистецтвознавців світу. Ії вже мали можливість раніше оцінити криворіжці, а восени майстер навіть отримав запрошення влаштувати експозицію у Верховній Раді України, де отримав чимало схвальних відгуків. Невдовзі після цієї події йому надійшло запрошення і від німецьких спеціалістів. Потім колекція помандрувала до Ватикану, де теж викликала фурор. Зараз, за проханням Папи Римського Франциска, серію гравюр «Віра» відправлено до Польщі, на різдвяні та новорічні свята вона перебуватиме в Кракові. Варто відзначити, що Василь Пилка вже отримав дозвіл на роботу ще з мусульманською релігійною серією, в перспективі – ще два проекти.

Василь Пилка останнім часом дуже рідко буває вдома, здебільшого – за кордоном або в Одесі, де співпрацює з культурним центром «Дім Павлових». Але, попри величезну зайнятість, майстер завжди намагається викроїти час для поїздок у Кривбас. Або, принаймні, заявити про рідне місто далеко за його межами.

Отже, мешканців Кракова чекають незабутні зустрічі з дивами на склі. Поки що важко сказати, куди мандруватиме ця колекція далі, і чи повернеться на батьківщину в повному зібранні. А оскільки наш земляк вже продемонстрував високий клас у створенні робіт ще й мусульманської серії, то можна очікувати на появу нових унікальних гравюр, які отримають не менш високу оцінку в країнах, де особливо цінуються сури Корану.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank