Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВОДОХРЕЩА. ХРАМ. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 19 січня 2017, 19:20

vodohresha hram

Віруючі розпочали святкування дня Хрещення Господня зі  урочистого богослужіння, які велися 19 січня в усіх храмах України. Чимало парафіян приймав і храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату Центрально-Міського району, більшість із них – мешканців Гданцівки, і вже звикли відзначати церковні свята у добре знайомому колі. Варто згадати, що українці здавна особливо вшановували свято Хрещення Господня, котре за церковними канонами належить до великих двунадесятих свят. Його ще називають Богоявленням, однак це два різні свята. День Хрещення Господня почали відзначати в III столітті, перша згадка про нього зустрічається в «Строматах» Климента Александрійского. І православні, і греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. А Богоявлення стало широко відоме з ІІ століття і присвячувалося народженню Ісуса Христа, однак з ХVІ століття у православ’ї його стали пов’язувати з Хрещенням, розриваючи зв'язок із різдвяними подіями.

Після святкової літургії священики та парафіяни долучаються до головної церемонії – освячення води. Від найдавніших часів християнська церква вважає освячену йорданську воду за велику святість, ії бережуть цілий рік, лагідно називаючи «водичкою-йорданичкою».

Особливість цього свята складають два великі водоосвячення, перше відбувається в храмах, а друге – просто неба. Для всіх віруючих Хрещення – можливість очиститися за допомогою молитви та святої води, аби бути готовим до посту. Настоятель церкви отець Миколай не забув і про захисників у зоні АТО, яких нерідко навідує з Божим словом та гостинцями, які зібрали парафіяни.

Церква в Хрещенні Господньому стверджує нашу віру в найвищу, незбагненну розумом таємницю Святої Трійці, навчає необхідності прийняття хрещення, адже наше спасіння від гріхів можливе тільки силою благодаті Святого Духа.

Народна мудрість вчить: в цей день треба бути щедрим на гостину і добрим до людей, бажаючи всім благодаті та здоров’я. Ще наші предки охоче ділилися захистом від злих сил – освяченою водою – з кожним, хто не зміг відвідати святкове богослужіння. І цієї традиції дотримуються сьогодні чимало парафіян, адже Божа благодать і є тим добром, яке повертається до щедрого достатком та врожаєм.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank