Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
РОБОТИ ПИЛКИ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 30 січня 2017, 19:34

vistavka

Майстерність Василя Пилки, який вже прославився в колах мистецтвознавців і привернув увагу європейських майстрів, продовжує дивувати шедеврами. Близько року подорожувала Європою його колекція «Віра», яка складається з 15 картин, присвячених останнім дням життя і смерті Ісуса. Найбільший ажіотаж викликала картина «Таємна вечеря». Не відступаючи від канонів, Василь Йосипович зумів зобразити Ісуса та апостолів з відомого біблейського сюжету не в загальноприйнятому горизонтальному форматі. Цей витвір майстер і вирішив представити на розгляд криворіжців.

Кілька місяців тому майстру вдалося відтворити у білому склі давню роботу живописця Альберта Дюрера «Діва Марія, коронована Янголом» за гравюрою 1520 року, що одразу зацікавило фахівців Німеччини. А нещодавно гравіювальник отримав пропозицію від Штутгартської державної галереї про створення циклу робіт майстра 16 століття Альберта Дюрера. І, як пояснив Василь Пилка, захоплення творчістю цього митця – невипадкове.

Витвір «Таємна вечеря» автор ще представлятиме в Німеччині, а у квітні, за планом – у Лондоні. Потім цю дивовижну скляну картину буде виставлено на аукціон. Зараз Василь Пилка працює над мусульманською серією, поки що зробив 2 картини: мечеть Аль-Харам та мечеть пророка Мухамеда. При написані текстів звіряється з Кораном, який подарували йому консультанти, адже точність висловів пророка має бути дуже стовідсотковою. Це, фактично, унікальний випадок, коли мусульман довірили відтворення духовних тем православному християнину, і криворізький майстер довір’я виправдав. У його планах – ще більш масштабні проекти.

Після виставки у приміщенні Верхової Ради криворізького майстра суттєво підтримали народні депутати, зокрема, Андрій Гальченко, Костянтин Павло та Олександр Вілкул. І зараз Василь Йосипович планує прислухатися до їх порад і продовжити працювати в рідному місті, чого, власне, завжди і прагнув. Адже, за словами автора, на всіх презентаціях у Європі він завжди старався прославити свій Кривбас, який полюбив з дитинства і продовжує зберігати йому вірність.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити