Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ. КРУГЛИЙ СТІЛ. (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 07 лютого 2017, 19:56

tuberkulez

Посилення профілактичних заходів, спрямованих на зниження рівня захворюваності на туберкульоз, криворізькі медики називають щорічною тенденцією. І певних результатів на сьогодні, говорять, досягти вдалося, зокрема, на 40% менше на цю недугу стали хворіти діти. Однак, на шляху до її подолання однією з основних проблем залишається ВІЛ-асоційований туберкульоз, коли через ВІЛ-інфекцію знижується клітинний імунітет, який дуже важливий для протистояння туберкульозу.Третина пацієнтів має саме таке захворювання.

Окремою, і не менш складною  проблемою для фтизіатрів є мультирезистентний туберкульоз (коли бактерії втрачають чутливість до тих препаратів, які раніше давали 100%-ий результат). Пацієнтів, які не можуть лікуватися препаратами першого ряду, від 14 до 22%, говорить Тетяна Борачук, і їх кількість зростає. 
У зв’язку з перебоями в закупівлі вакцини БЦЖ на державному рівні, протягом останніх двох з половиною років частина дітей своєчасно не пройшли туберкулінодіагностику. На сьогодні, говорить начальник міського управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко, вакцини у Кривому Розі достатньо.   

Протягом минулого року туберкулінодіагностикою в місті було охоплено понад 91 тисячу дітей. Для 2070-ти маленьких криворіжців  цю процедуру не було проведено; з них 65% - через відмову батьків.

Своєчасне виявлення туберкульозу серед дорослого населення має окремі складнощі. Активна міграція, соціально-економічні проблеми в країні мають прямий вплив на цю проблему. Адже контингент, який не є прихильником лікування, складно ним охопити, тоді як ці  потенційні пацієнти для свого оточення залишаються джерелом заразних форм туберкульозу. У боротьбі з непростою, але добре відомою медикам недугою на місцевому рівні зроблено чимало, говорить Костянтин Мурашко, що дозволяє проводити діагностику та лікування на найсучаснішому рівні.

З-поміж амбітних – плани щодо вирішення питання з кадровим поповненням штату лікарів-фтизіатрів, дефіцит яких у місті існував завжди.

Тривалий кашель, підвищена пітливість, слабкість та швидка втомлюваність, а також, на тлі цього, втрата ваги – привід звернутися до фтизіатра. Не варто забувати й про фактори, які підвищують захисну функцію організму: повноцінне харчування, відмова від шкідливих звичок, дотримання особистої гігієни та, яким би це звичним не здавалося, - регулярне провітрювання приміщень, особливо після багатолюдних скупчень. Лікарі кажуть, не зважаючи на всю банальність поради, вона – дієва.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank