Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КНИГА ПРО ВАСЯКІНА. МУЗЕЙ. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 09 лютого 2017, 19:05

books

Першу книгу нової серії «Життя знаменитих криворіжців» - «90 сторінок із життя Олександра Васякіна» вже презентували в міських бібліотеках. Але напередодні дня визволення Кривого Рогу громадські організації влаштували знайомство з цією новинкою в Криворізькому історико-краєзнавчому музеї. Друзі майстра, художники, літератори, працівники численних музеїв підприємств прийшли привітати автора і ще раз згадати добрим словом Олександра Васякіна, який залишив згадку про себе в дивовижних витворах. Крім відомих скульптур, на виставці була представлена також графіка майстра: сюжети про блокаду Ленінграду, яку він сам пережив.

Присутні згадали і віхи незвичайної біографії Олександра Васякіна, якого доля закинула після улюбленого міста всіх живописців Ленінграду до промислового центру Кривий Ріг. Пам’ятники, створені руками Олександра Васякіна, справедливо можна вважати візитівкою Кривого Рогу: монументи Шевченку, Лермонтову, Данко, Толстому, Пушкіну, Полю, Бородичу, землякам, що загинули в Афганістані, комсомольцям-підпільникам у Комсомольському парку та десятки інших. Чимало проектів збереглося і в його скульптурах. Тому не дивно, що сама постать одного із Заслужених художників УРСР відкрила нову книжкову серію «Життя знаменитих криворіжців».

Згадали і майстерність автора збірки про скульптора Васякіна.  Журналіст Олександр Степаненко не тільки ретельно підібрав цікаві факти, а й проілюстрував головні віхи життя майстра унікальними фотографіями, показав світлини його пам’ятників, в тому числі, й тих, яких вже немає в реальності.

Олександр Васякін пережив блокаду Ленінграду, пройшов війну, тема визволення та окупації завжди посідала в його творчості особливе місце. Заслуги майстра належно оцінив Кривбас, у 2011 році Олександр Васякін став повним кавалером ордену «За заслуги перед містом». Ділилися спогадами про цю непересічну людину  літератори та художники,  які вважали майстра добрим другом.

Вже готується до друку друга книга серії ЖЗК, яку планується присвятити екс-народному депутату України Вадиму Гурову, розглядаються і кандидатури для подальших збірок. І те, що люди, які жили і працювали на благо свого Кривбасу, тепер будуть увіковічені в таких літературних пам’ятниках, є дуже важливим. Адже вони подарували місту часточку своєї душі, яка житиме в цих вулицях, пам’ятниках, парках та скверах.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити