Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВЕЧІР ПАМЯТІ ПЕСТУШКА (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 13 лютого 2017, 19:50

pestushko

Вечір памяті отамана Степової дивізії Костя Пестушка відбувся у КЗШ №40 Тернівського району, захід проводився за підтримки Тернавської філії  Криворізького історико-краєзнавчого музею. На вечір зібралося чимало краєзнавців, істориків, літераторів та бардів, адже доля молодого отамана уособлює і долю не тільки Криворіжжя, а й усієї України. Результатами своїх архівних пошуків поділився з присутніми Заслужений діяч культури України Олександр Мельник, який не один рік присвятив вивченню матеріалів, що висвітлюють ситуацію на Криворіжжі в роки громадянської війни.

Зараз з’ясовуються імена козацьких отаманів, які очолювали повстання в губерніях України. Серед них – і ім’я криворізького отамана Степової дивізії, потім – Холодного Яру – Костя Пестушка, який був ініціатором повстання проти існуючої тоді влади більшовиків у травні 1920 року саме у нашому місті. Його загін швидко збільшувався і невдовзі вже нараховував близько 20 тисяч бійців, які були готові битися за вільну Україну. Козаки Інгульської паланки презентували книгу Романа Коваля «Кость Блакитний – отаман Степової дивізії», яку сьогодні стараються розповсюдити по навчальним закладам міста.

Щороку біля пам’ятного знаку на малій батьківщині отамана в  селі Ганнівка збираються на знаковий день патріоти Криворіжжя. Більшість із них пам’ятає, як кілька років тому, за часів становлення незалежності, навіть мешканці Ганнівки були проти вшанування свого земляка.

Улюблені повстанцями Степової дивізії відомі козацькі пісні виконували козаки Інгульської паланки, зі  своїми творами на честь героїв повстанського руху на Криворіжжі виступали криворізькі барди. Варто відзначити, що криворізька молодь не байдужа до фактів минулого, які за радянської влади викладалися в іншій ідеологічній інтерпретації.

Як згадував брат легендарного отамана _Юрій Пестушко у своїй книзі «Отаман Холодного Яру», останніми словами Костя були – «Як стане Україна вільною, передайте привіт!». І сьогодні це прохання 22-річного повстанця виконують вже нинішні криворіжці, повертаючи з небуття імена повстанців і продовжуючи вести боротьбу за свою незалежність.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank