Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КРУГЛИЙ СТІЛ. ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОКОСТ. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 16 лютого 2017, 19:29

golokost

Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про голокост» вже став традиційним для науковців, кожного року учасники представляють свої пропозиції. Цьогоріч до організаторів та учасників приєдналися також представники від Посольства Ізраїлю в Україні та Посольства Німеччини в Україні, обговорювалися проблеми та перспективи вивчення історії голокосту в сучасній Україні. Мета заходу – заохотити історичні дискусії навколо історичної памяті, розробити методики викладання теми голокосту у навчальних закладах. Кривий Ріг представляла науковий співробітник Криворізького музею культури єврейського народу та історії Голокосту Маріанна Шпак.

Зараз цей захід називають своєрідним майданчиком для презентації різноманітних мистецьких акцій, присвячених осмисленню різних аспектів історії. Розглядалися проблеми колаборації, циганське питання в ідеології Українського націоналістичного руху, Буковинський курінь та Бабин Яр, голокост у Люблині, сучасні контексти формування постпамяті про долю ромів України в роки Другої Світової війни. Розроблялися також схеми протидїї антисемітизму, як форми сучасного виховання.

Важливою подією заходу стала презентація проекту німецького режисера Луїджі Тоскано «Проти забуття». Його фотовиставки, присвячені людям, що пережили голок ост Другої Світової війни, вже подорожували Європою, а в документальну стрічку увійшли зйомки, які автор робив під час подорожей.

Науковці круглого столу познайомили також присутніх із цікавими

педагогічно-методичними матеріалами на основі цього проекту для шкіл України. Тим більше, що сам Луїджі Тоскано зацікавлений в тому, щоб ці матеріали побачило якомога більше українців.

Так, проблема нацизму, про яку майже забули з часів Другої Світової війни, знову набирає актуальності, і примушує замислитись не лише істориків. На думку фахівців, надійшов час говорити не тільки про збереження памяті, а й про налагодження толерантних стосунків між народами різних країн.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank