Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЗАПАЛЕННЯ ФАКЕЛІВ. 73 РІЧНИЦЯ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 22 лютого 2017, 19:55

zap fakeliv_73

22-го лютого біля монументу «Перемога» збираються криворіжці з усіх районів міста. Щороку сюди приходять вдячні нащадки, аби вшанувати пам’ять про подвиг своїх дідів та прадідів. Щоразу ці урочистості є кульмінацією святкувань чергової річниці визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників. Меморіал «Стела Героїв» займає почесне місце у героїко-патріотичному меморіальному комплексі пам’яті, що об’єднує у собі символи мужності в боях та доблесті у праці. На стінах стели розташовано плити з іменами 111-ти наших земляків, п’ятеро з яких – Герої України. Покладання квітів до цієї знакової стели п’ятий рік поспіль відкриває церемонію вшанування визволителів.

Учасники церемонії поклали квіти до пам’ятника криворіжцям -  учасникам антитерористичної операції на сході України. Їх на сьогодні у переліку загиблих – 119. Тисячі солдатів і офіцерів геройськи загинули на чужій землі, виконуючи  обов’язок воїнів-інтернаціоналістів. Їх імена увічнені на меморіальній плиті, над якою височить гранітна постать солдата. Вже за багаторічною традицією кошики з квітами підносяться до монументу «Перемога», після чого – найсимволічніша церемонія – «Запалення факелів пам’яті». Головний факел визволення, як і зазвичай, запалюють від Вічного вогню в Центрально-Міському районі. Адже саме центр міста війська вперше спробували визволити у жовтні 43-го.
Далі  головний факел урочисто провезли вулицями на проспект Миру, до монументу «Перемога». Тут, по черзі, запалено 10 факелів, що символізують десять військових частин і з’єднань, які визволяли місто Кривий Ріг.

Як і зазвичай, найбільш видовищною частиною заходу стали урочиста хода і парад техніки, яку вже традиційно відкриває легендарний Т-34.

Мешканці міста поклали живі квіти до монументу, згадуючи рідних, або просто вклоняючись та віддаючи шану незнайомцям, чиї імена історія об’єднала у спільне і горде  –  Визволитель.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank