Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИЗВОЛЕННЯ. СВІЧКИ ПАМЯТІ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 22 лютого 2017, 19:22

vizvol svichki

Криворізько-Нікопольська операція розпочалася 30 січня 1944 року, наступ розгортався стрімко. Війська 46-ї армії вибивали гітлерівців з південно-східного, а 37 армія – з північно-східного напрямку. Найважчі бої точилися в районі північних рудників. Більше 20 днів тривали запеклі протистояння, на криворізькій землі зійшлися 540 тисяч солдат, більше 300 танків і 700 літаків двох армій. Пізно увечері 22-го лютого місто було повністю звільнене від окупантів, за виявлені мужність та героїзм чимало солдат та офіцерів отримали урядові нагороди, 14-х удостоїли Почесного звання Героїв.

Другою важливою традицією 22 лютого стало запалення свічок пам’яті в Георгіївській дзвіниці, збудованій на честь загиблих солдат Другої Світової війни. Коротку панахиду по всіх визволителях, які не дожили до сьогоднішнього дня, служать священики, а люди приходять помолитися і за своїх рідних, яких забрала ця війна. В кожній родині є свої солдати, які загинули в боях за інші міста й села, наближаючи спільну перемогу над ворогом, в тому числі, і у Кривому Розі.

35 тисяч бійців заплатили життям за визволення нашого міста.

У Кривому Розі нараховується близько 50-ти братських могил, не всі прізвища загиблих зберігають мармурові плити. Тому монумент «Перемога» є спільним пам’ятником всім загиблим: і відомим, і безіменним, збереженням історичної памяті, насамперед, для всіх прийдешніх поколінь.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank