Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВР – ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ДОБУДОВУ КГЗОКОРу (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 23 лютого 2017, 19:33

verhovna rada

Найбільший промисловий довгобуд  радянських часів – Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд –  вкотре пропонують реанімувати.

Нагадаємо, комбінат почали будувати понад три десятиліття тому. Це був амбіційний проект, у якому також взяли участь Румунія і Словаччина. Проект оцінили у 2 мільярди 400 мільйонів доларів США, із яких українська частка становить понад 56%. Загалом роботи з будівництва комбінату виконали на 68,5%. З 1997-го року, у зв’язку з відсутністю державного фінансування, будівництво Криворізького комбінату окислених руд припинилося. А Україна, яка за угодою мала  розрахуватися з країнами-учасницями будівництва поставками залізорудних обкотишів, залишилася боржницею.

Майже кожен з українських урядів намагався поставити крапку в нескінченному будівництві. Але усі спроби були безуспішними.

Потенційний інвестор є, йдеться у законопроекті за номером 6093. Це приватна компанія “Українська Металургійна Корпорація”. Фахівці компанії та експерти з України і Росії пропонують створити  на основі Криворізького комбінату сучасний комплекс. Комбінат частково перепрофілюють:  окрім залізорудних обкотишів, вироблятимуть  нових наукомісткі і дороговартістні види продукції, на яку існує підвищений попит на світовому ринку.

Це зробить економіку комбінату ефективною, забезпечить інвестору повернення капіталу, а українській стороні дозволить також розрахуватися з країнами-учасницями будівництва.

За проектом, на першому етапі за 5-ть років завершать будівництво цеха з виробництва обкотишів потужністю  6 млн 600 тисяч млн. тонн на рік. Обкотиші йтимуть на експорт, а частину використають для роботи  міні-металургійного заводу з виробництва  спецвидів сталі. Другу чергу міні-заводу   запустять до  2019-го року.

Проект також передбачає впродовж 2017-2023-го років перепрофілювати  фабрику розмолу залізної руди і збагачувальну фабрику на переробку титаномістких руд з отриманням концентрату за принципово новими технологіями. Обсяг його виробництва до 2023-го року складе не менше ніж 600 тис. тонн.

Орієнтовно, загальний обсяг інвестицій для завершення будівництва з перепрофілюванням та модернізацією Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, оцінюється у 500 мільйонів. доларів США. Потенційно – це 15-20 тисяч нових робочих місць. Україна зможе розрахуватися з країнами-учасниками будівництва комбінату впродовж 20-ти років, не залучаючи при цьому державні кошти, а виключно з прибутків виробництва.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити