Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЕКСПОНАТИ МУЗЕЮ ВІД ПОШУКОВЦІВ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 24 лютого 2017, 19:08

muzey poshuk

Експозиційний зал Другої Світової війни почав приймати відвідувачів ще у 80 роках минулого століття, з того часу стенди постійно поповнювалися новими експонатами. Протягом останніх кількох років, завдяки тісній співпраці з активістами історико-пошукової громадської організації "Пошук-Дніпро", музею вдалося суттєво поповнити експозиції не тільки артефактами з окопів, а й бойовими нагородами визволителів. Цього разу пошуковці передали 30 нових знахідок: гільзи від артилерійських снарядів, залишки гвинтівок і кулеметів, каски та набої.

Церемонію вручення було приурочено до 73-ї річниці визволення міста, на захід запросили старшокласників 20-ї школи, для яких працівники музею провели екскурсію в минуле. Короткий ролик – про хронологію визволення, і знайомство з новими знахідками. Крім артефактів, пошуковці передали музею ще й бойову нагороду з безіменної могили. Ім’я солдата вже встановлено: лейтенант Абдула Волеулов з республіки Чувашії, в 1944 йому виповнилося 27 років.

Учасники історико-пошукової громадської організації "Пошук-Дніпро" вже багато років займаються встановленням імен загиблих солдат Другої Світової, їм вдалося з’ясувати чимало прізвищ, що не значаться на плитах братських могил. Зараз пошуковці працюють на полях боїв поблизу селищ Зелене, Недайвода, Ніколаївка, хутору Високий, де ще чимало безіменних могил.

Поки що пошуковці тримаються на ентузіазмі та підтримці меценатів, активісти Пошук-Дніпро беруть участь також в гуманітарній місії «Евакуація-200», більш відомої, як «Чорний тюльпан». Тому тепер робота в окопах Другої Світової просувається не так швидко, як раніше, але ці хлопці планують і надалі працювати над встановленням загублених імен солдат 1943-44-го. А такі артефакти називають своєрідним містком памяті, який необхідно зводити і надалі заради наступних поколінь.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити