Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
25 РОКІВ ІНГУЛЬСКОЇ ПАЛАНКИ (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 28 лютого 2017, 19:52

ingulski palanki

На сьогоднішній день регіональна громадська організація «Інгульська паланка» нараховує більше 40 осіб, гурт не дуже великий, але надійний, перевірений у всіляких випробуваннях. Уроки патріотичного виховання в школах, допомога у створенні козацького музею та осередку джур у 95-й гімназії, щорічні змагання до Дня захисника Вітчизни «Сокіл-джура». Зараз ці активісти приділяють увагу вишколу молодих козаків та джур, і самі намагаються не відставати у вправності. На знакові урочистості прибули і засновники Інгульської паланки, які охоче згадували дні, коли починали гуртувати коло однодумців.

Протягом 25 років козаки Інгульської паланки залишаються постійними учасниками заходів на Капулівці, приурочених до роковин смерті легендарного отамана Сірка, коли збираються на Співочому полі козаки з усієї України. З початком бойових дій на Сході багатьох побратимів недорахувалися на цих зустрічах, чимало козаків пішли добровольцями, й зараз на передовій перебуває четверо криворізьких козаків. У 2014 році у складі Інгульської паланки з’явився бойовий загін «АКС» (Афганці – козаки – спецназ) та волонтерська група. Інструктори з «АКС», які мають чималий бойовий досвід, допомагають готувати молодь до військової служби. Відзнаку «Честь і слава» вручив старійшині Ради старійшин Всеукраїнського об’єднання козацьких організацій Валерію Боцманенку командир загону АКС Олександр Пашкуров.

Від Всеукраїнського обєднання «Країна» 10 активістів організації були відзначені медалями «Єдність та воля» і подарунками, 5-ро отримали державну нагороду – медаль «Захисник Вітчизни». Привітати побратимів прибув і колишній бунчужний Андрій Пустовіт, який зараз командує резервною сотнею в зоні АТО, чимало теплих слів лунало й від представників військової частини, поліції, громадських, освітніх та культурних організацій.

Чудовий музичний подарунок підготував для козаків народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Жартівниці». Поблагословив на подальшу плідну працю  капелан паланки, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату протоієрей Миколай. До речі, свято Покрови завжди січовики вшановували особливо, тому намагаються опікуватися і цим храмом, а настоятель є частим гостем в зоні АТО, підтримуючи захисників передачами від побратимів та напутнім словом. А завершилося свято козацькими кулішем та піснями, котрі так любили січовики, і які зараз лунають по всій Україні: від Сіркової Капулівки до передових рубіжів захисників, де стоять козацькі загони.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank