Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СЕСІЯ МІСЬКРАДИ 18 (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 28 лютого 2017, 19:00

sobranie sesija

Ранок 28-го лютого, останній день зими. Депутати підтягуються до сесійної зали. До початку засідання обмінюються думками на різні теми: про прихід справжньої весни вже завтра, про ймовірне звільнення глави Нацбанку та про торгову блокаду Донбасу.

Рівно о дев’ятій мер Юрій Вілкул відкриває сесійне засідання. Оголошена хвилина мовчання за загиблим на Сході  Романом Горкуном. Він служив у 17-й танковій бригаді.

Цього ж дня у сесійній залі прозвучали імена криворіжців, нагороджених грамотами і відзнаками за активну громадянську позицію та унікальні особисті досягнення. Найбільший в світі оберіг з бісеру принесла до сесійної зали майстриня Наталя Мудрик.  Від мрії, задуму і до створення масштабного гердану пройшло майже три роки.  Тепер жінка подала заявку на реєстрацію авторської прикраси в книзі рекордів Гіннеса і чекає на відповідь, яка має прийти після 18-го квітня. Мер вручив майстрині Орден “За заслуги перед містом” II ступеня за активну життєву позицію.

У депутатському корпусі – знову зміни. Про свій вихід з фракції “УКРОП” оголосив депутат Ігор Штанько. Тепер до складу міськради від “УКРОПу” увійшов кадровий військовий, полковник Збройних сил України, учасник афганської війни та АТО Сергій Плахотник. Раніше він був депутатом Покровської райради. Під оплески залу мер вручив новообраному члену міськради депутатське посвідчення і нагрудний знак.

І відразу – до справ. Юрій Вілкул оголосив порядок денний. Це 127 питань. Проекти попередньо розглянули і доопрацювали у профільних комісіях, депутати отримали їх з доповненнями та змінами.

Але мер повідомив, що рішеннями тих же постійних комісій з порядку денного виключені питання зі 124-го по 127-ме. Всі ці питання були ініційовані депутатами від демократичних сил. Депутати невдоволені. “Укропівець” Микола Колесник, який пропонував на розгляд сесії скандальне питання блокади торгівлі з тимчасово окупованими територіями, резюмує – такі питання не мають вирішуватися одноосібно.

У “Самопомочі” констатують: питання від їх політсили навіть не політичні, а суто соціальні. Однак, і вони зняті з порядку денного.

Час – ставити на голосування.  Зрештою,  порядок денний, запропонований мером, підтримали більшістю голосів. 39-ть “за”.

Далі пленарне засідання продовжилося звітними доповідями керівників трьох профільних депутатських комісій – з питань житлово-комунального господарства, земельних відносин, містобудування, міської комунальної власності та освіти і науки. Впродовж минулого 2016-го комісії працювали в рамках закону, організовано, відповідально, фахово та прозоро, випливає з детальних звітів. Звіти затверджують більшістю голосів.

Питання порядку денного, попри їх немалу кількість, активно обговорюють. Депутати до цифр і фактів, викладених у пояснювальних записках до кожного проекту рішення, ставляться більш ніж прискіпливо. Ставлять додаткові питання, уточнюють кошториси і терміни. Кожен традиційно – про своє.

І питання, яке вкотре посварило криворізький депутатський корпус. Про призначення нового складу редакційної ради телеканалу “Рудана”. У новому році телеканал оголосив про повне перевантаження та роботу “по-новому”.  У одних депутатів – сумніви щодо коректної роботи нових членів у сфері медіа, оскільки вони не мають ані профільної освіти, ані досвіду роботи. У інших – претензії щодо тенденціозного складу ради. У ній – або діючі, або екс-депутати від Опозиційного блоку. До редакційної ради “Рудани” увійшли Юрій Арсеєв,  депутат облради від Опоблоку, Микола Ступник, в.о. ректора Криворізького Національного університету, екс-депутат від цієї ж політсили, Назар Чирка,  директор театру ім. Т. Шевченка, депутат Саксаганського райради від Опоблоку, і Віктор Артюх, який на минулій сесії засвітився у історії з голосуванням за колег по фракції.

І ще одна деталь: під час голосування система  висвітила на екрані помилку, відтак результат оголосив мер Юрій Вілкул:  39-ть “за”. Оновлену редакційну раду комунальної  “Рудани” затверджено.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank