Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДІЯЛЬНІСТЬ ГО “ПОШУК-ДНІПРО” В ЗОНІ АТО (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 03 березня 2017, 19:06

poshuk dnipro_ato

Учасники історико-пошукової громадської організації “Пошук-Дніпро” вже багато років займаються встановленням імен загиблих солдат Другої Світової. Зараз вони допомагають шукати останки воїнів АТО, які пропали без вісти на полях боїв. Було створено гуманітарну місію “Евакуація-200”, більш відому сьогодні, як “Чорний тюльпан”. Волонтери почали працювати на непідконтрольних територіях з вересня 2014 року, коли до них звернулися представники Міністерства оборони з проханням допомогти в пошуку загиблих. Завдяки зусиллям пошуковців і волонтерів гуманітарної місії “Евакуація-200”, 600 українських матерів змогли дізнатися про долю своїх синів, зниклих без вісти в зоні АТО. Деякий час загону довелося чекати дозволу на продовження робіт, але зараз справа потроху налагоджується.

На території зони проведення АТО чергує криворізький загін місії “Чорний тюльпан”, не виключають і такий варіант, що доведеться попрацювати поблизу Авдіївки, де донедавна точилися важкі бої. Але коли це станеться, поки що сказати важко. 

З початком таких відряджень учасники “Пошук-Дніпро” почали вивозити із зони боїв майбутні артефакти для музеїв: каски, речі, непридатну для війни зброю. Ці знахідки віддають до музеїв памяті АТО чи куточків пам’яті при навчальних закладах. Про це розповів голова правління ВГО “Союз “Народна пам’ять” Ярослав Жилкін.

Завдяки допомозі “Пошук-Дніпро”  та колишніх учасників АТО в Криворізькому історико-краєзнавчому музеї було влаштовано окрему експозицію, присвячену подіям Сходу і Майдану. Це стало ще однією важливою сторінкою в історії закладу.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, в Україні з початку проведення АТО загинуло близько 10 тисяч бійців та мирного населення, 23 тисячі було поранено, і військові дії ще тривають. І учасники “Пошук-Дніпро” відзначають, що працюватимуть на полях боїв доти, доки це буде необхідним. Необхідним для тих, хто досі продовжує чекати своїх синів та чоловіків з цієї війни.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank