Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВШАНУВАВАННЯ ПАМ’ЯТІ КОБЗАРЯ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 09 березня 2017, 19:45

Shevchenko

Сьогодні світ відзначає вже 203-тю річницю народження Тараса Григоровича Шевченка. Його творчість глибоко шанують  та поважають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Пам’ятники митцю є майже в кожному населеному пункті країни, а вже із шкільної парти діти знайомляться з постаттю Кобзаря – обдарованого письменника та художника, натхненника мабуть усіх віків. Він жив у часи кріпацтва, але ще тоді в своїй поезії втілив важливі теми, що актуальні й нині, – єдність, духовність, справедливість, захист рідної Батьківщини. Вже понад два століття кожного року, 9 березня, українці відзначають день народження Кобзаря.

У Центрально-Міському районі, одному з найстаріших у Кривому Розі, де вже понад 60-т років стоїть монумент Тараса Григоровича Шевченка, щорічно проходять урочистості на честь дня народження Кобзаря.  Цього року, 9-го березня, йому б виповнилось 203.

Тарас Григорович народився на Черкащині та  прожив недовге життя, лише 47 років. За цей час встиг багато зробити для всебічного розвитку співвітчизників. Ним захоплюються, вивчають та наслідують, його творчість надихає, а пророчі рядки захищати рідну землю стають реальністю.

На честь 203-ї річниці від дня народження Кобзаря біля меморіалу зібрались представники міської та районної влади,  керівники підприємств та установ, молодь та старожили міста. Криворіжці вшанували  пам’ять Тараса Шевченка, поклавши квіти до пам’ятника. Сьогодні, мабуть, немає такої людини, яка б не знала рядків поета. Лариса Афанасівна з творчістю Шевченка познайомилась ще у школі, але найбільше жінку вразив його “Заповіт”. У свої 76 років містянка із захопленням його декламує.

“Незлим, тихим словом”, як і заповідав Кобзар, кожен українець згадує його. Але певно, Тарас Григорович, поет, драматург та прозаїк,  художник, громадський діяч та, мабуть, беззаперечно, – Національний Герой і символ України.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank