Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
17 БЕРЕЗНЯ – 100-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ УТВОРЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 17 березня 2017, 19:09

centralna rada

17 березня Україна відзначає 100-річний ювілей утворення Центральної Ради – першого офіційного уряду, який домігся визнання права українського народу на власну державу. До цієї дати у Донецькому юридичному інституті МВС України, що базується у Кривому Розі, відбувся регіональний круглий стіл за темою “Українська перспектива: соціокультурний та правовий вимір”. У заході взяли участь молоді вчені з різних навчальних закладів регіону, йшлося про перспективи українського державотворення.

Донецький юридичний інститут МВС України вже давно є учасником важливих суспільних заходів, особлива увага приділяється науковим аспектам в галузі правознавства. Регіональний круглий стіл зібрав багатьох молодих викладачів і студентів різних вишів міста, чимало цікавих матеріалів подали й учасники з інших міст регіону. Круглий стіл було приурочено до 100-річного ювілею Центральної Ради, цей уряд залишив особливий слід в історії українського державотворення. Учасники розглядали ретроспективи та перспективи на майбутнє, український парламентаризм в аналізі минулого, майбутнього та сьогодення, оцінювали революційні події початку минулого століття в політичному та особистому вимірі.

Бурхливі події початку минулого століття, які відбувалися на Україні, сьогодні дуже цікавлять молодь. Збереглося чимало цінних матеріалів і стрічок кінохроніки про діяльність перших урядовців Української держави. Центральну Раду називають зараз представницьким органом політичних, громадських і культурних організацій, цей революційний парламент протримався лише рік: з березня 1917 до квітня 1918 року, але залишив по собі яскравий слід.

Сьогодні вітчизняні історики вбачають своєю задачею викристалізувати головні тезиси з подій минулого, адже йдеться про важливі уроки, які можуть стати в нагоді нинішній Україні в нелегкі часи випробувань. Політики початку минулого століття приділяли велику увагу і розширенню вчительства в реформуванні освіти, і мовній політиці, і релігійним аспектам, тому вивчення цих матеріалів може стати дуже цінним містком між минулим і сьогоденням.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank