Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПОЕТИЧНА ЗБІРКА ІННИ ДОЛЕННІК “НАВПІЛ” – НОВА ГРОМАДЯНСЬКА ЛІРИКА (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 21 березня 2017, 19:24

poet dolenik

21-го березня відзначається Всесвітній День поезії. Таку резолюцію прийняли на конференції ЮНЕСКО у 1999-му році з метою підтримки світового поетичного руху. Хоча це дуже молоде свято, його вже широко відзначають у Європі, проводяться творчі вечори та зустрічі з поетами. До цієї дати у Кривому Розі приурочили презентацію нової збірки «Навпіл» відомої у місті поетеси Інни Доленник. Книжка вже викликала фурор у літературних колах Криворіжжя, оскільки вперше за багато років в країні проявилася громадянська лірика. Сучасні події в дзеркалі емоцій – так можна охарактеризувати творчий вечір, на якому побували і наші журналісти.

Привітати авторку з виходом нової книги зібралося чимало криворіжців. Ім’я Інни Доленник досить відоме в літературних колах не лише нашого міста, а й регіону, вона є ще й одним із редакторів популярного альманаху “Символ”, який високо оцінили навіть за кордоном. Збірка “Навпіл”  у Інни на рахунку шоста, але українською мовою – друга. Оскільки цю поетесу знали як російськомовного автора, багатьох приємно здивувала серія віршів українською мовою – тендітних, сильних і професійних.

Ведучий творчого вечора, письменник Володимир Стецюк, жартома підкреслив, що все важливе в житті повторюється двічі, прикладом тому – і досвід Інни. 12 років тому на цій же Малій сцені театру імені Шевченка відбулася презентація збірки Доленнік російською мовою “Інакомисліє”, зараз же ії вірші – зовсім іншого звучання.

Нову збірку поетеса поділила на 2 розділи: “Коло”, який увібрав ліричні душевні переживання і “Навпіл” – лірика громадянська. Другий розділ неабияк здивував запрошених літераторів: події Майдану, бойові дії на Сході, біль втрат і сльози матерів, розмови в окопах та шпиталях. Ці тендітні та мужні вірші нікого не залишили байдужим, щоб знизити накалювання емоцій, авторка навіть чередувала віршовані рядки з різних розділів.

Схоже, що саме криворожанка з палким серцем Інна Доленник започаткувала нову сторінку в історії української поезії. Колись свою роль відіграла громадська лірика Лесі Українки, Тараса Шевченка, поетів розстріляного відродження, зараз же країні не менш необхідні нові твори і нові поети.

Березень ознаменувався для Інни ще однією важливою подією: прийняттям до Спілки письменників України, кандидатуру Доленник підтримали досвідчені літератори регіону після цьогорічної перемоги авторки на обласному літературному фестивалі “Рідкісний птах”.  Оплесками та квітами привітали Інну колеги по цеху та друзі, адже це визнання є дійсно заслуженим. Що ж до нової збірки, то тираж ії дуже скромний, здебільшого, для друзів, але не виключено, що ця книжка ще знайде своїх меценатів для широкого розповсюдження. Адже саме таких творів, настроїв та емоцій вимагає наше сьогодення, і суспільство не може цього не розуміти.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank