Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
РЕЙТИНГ МІСЬКИХ РАД У ЗАКУПІВЛЯХ ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ PROZORRO (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 23 березня 2017, 19:33

prozoro

Команда Громадського контролю порівняла прозорість міських рад у  закупівлях через систему електронних торгів Prozorro. Дослідження проводили на основі декількох параметрів – за кількістю лотів, зекономленими бюджетними коштами, активністю міст, які взяли участь у відкритих торгах та відкритістю для бізнесу у закупівлях.

Серед міст Дніпропетровського регіону найбільшу відкритість в закупівлях за кількістю лотів демонструють міські ради Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського. У числі аутсайдерів  –  Вільногірськ, Синельникове, Марганець та Новомосковськ. Але якщо порівнювати показники з крупними містами по всій Україні, то у “топ” рейтингу виходять Маріуполь, Дніпро, та Запоріжжя.

Приблизно такою ж є і картина економії бюджетних коштів. Краще місто  у Дніпропетровській області – Дніпро, Кривий Ріг – на другій позиції, на третій – Новомосковськ. Серед міськрад, які заощадили найменше – Тернівка, Синельникове та  Вільногірськ. Але у загальноукраїнському рейтингу перший – знову Маріуполь, за ним йде Дніпро, третя позиція – у  Запоріжжя. Найменше бюджетних коштів зекономила міськрада Львова.

У рейтингу найбільш відкритих для бізнесу у закупівлях українських міст – Маріуполь, Нікополь та Чернігів.  Натомість найбільш “закриті” міськради, які намагаються не допускати “не своїх” постачальників товарів і послуг в сферу міських закупівель – це обласні центри Івано-Франківськ, Одеса. Серед міст, які не є обласними центрами, “закриті” для бізнесу, Золотоноша, Кременчук та Енергодар.

Ще один важливий показник – середня вартість однієї закупівлі. Чим менше така вартість, тим нижче поріг, від якого місцева влада використовує процедуру відкритих торгів, а значить – більше бажання влади відкривати свій ринок, пояснюють експерти.  Варто пам’ятати, що на цей параметр негативно впливають великі будівельні роботи по містах. Проте, лідери тут – Нікополь, Павлоград, Житомир, Маріуполь і Тернопіль. В аутсайдерах – міські ради Одеси, Харкова, Черкас, Івано-Франківська та Кропивницького.

Дослідження та інфографіка дає розуміння, де влада відкрила ринок закупівель і куди варто йти бізнесу, а куди ні, резюмують експерти Громадського контролю. Бізнесу набагато легше брати участь у закупівлях в тих містах, де закупівлі в ProZorro починаються з мінімальних сум: Дніпро, Маріуполь, Нікополь, Павлоград, Запоріжжя. А, наприклад, у Львові декларують відкритість, але закупівлі частково йдуть тільки з 50-ти тисяч гривень, що пояснює досить низькі показники цього обласного центру. Також експерти відзначають, що у окремих містах декілька десятків крупних закупівель витягують усю статистику. Також варто враховувати, що в Дніпропетровській області майже немає державних підприємств (на відміну від Харківської, Львівської, Донецької, Одеської областей, де левову частку обсягів закупівель роблять саме держпідприємства.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank