Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ» ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ КРИВОГО РОГУ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 23 березня 2017, 19:36

muz marmera_5

За два роки війни на Сході України до Кривого Рогу переїхали 15 тисяч  переселенців, з них переважна більшість – люди похилого віку та діти. Основна увага приділяється малюкам та підліткам, тоді як старше покоління до громадського життя майже не долучається. Першими цю проблему помітили активісти ГО «За рідне місто» і розробили свою соціальну програму всебічної підтримки. Проект «Культурне життя» передбачає знайомство з Кривим Рогом через історичні та цінні надбання, охоче долучився до спільної роботи і Криворізький музей Михайла Мармера.

Криворізький музей культури єврейського народу та історії голокосту Михайла Мармера постійно приймає екскурсантів, працюючи за європейськими методиками, спеціалісти закладу розробили спеціальні інтерактивні ігри та екскурсійні програми для відвідувачів різного віку. Тому на пропозицію активістів ГО «За рідне місто» відгукнулися охоче, тим більше, що сторінки історії нашого міста тут представлені дуже масштабно.

Запрошені екскурсанти з інтересом слухали про історію Кривого Рогу, адже не секрет, що масштабно він  розростався кілька століть тому саме, як єврейське містечко. Знайомилися зі зразками давніх книг та експонатами, що висвітлювали релігійні аспекти. Виявилося, що серед гостей, які перебралися до нашого міста з Донеччини та Луганщини чимало колишніх викладачів та науковців, яких надзвичайно зацікавила представлена тема.

З інтересом оглядали гості і великий зал, присвячений подіям Другої Світової війни, тут зберігаються важливі документи і фотографії сімей, які загинули в роки голокосту на Криворіжжі, є в експозиціях і знахідки з фронтових окопів, і майстерні макети. Саме такі зустрічі допомагають людям похилого віку позбавитися відчуття самотності, деякі навіть знаходять добрих друзів та цікавих співрозмовників.

ГО «За рідне місто», створена за ініціативи депутата міськради Ольги Бабенко, працює лише близько року, але вже допомогла багатьом переселенцям. Йдеться не лише про соціальну підтримку, а, насамперед, адаптацію в суспільстві, це стосується не тільки людей похилого віку.

Гості заходу відзначили, що Кривий Ріг виявився до них надзвичайно гостинним і щедрим, тому краще дізнатися про його історію та історичну спадщину виявляють бажання чимало приїжджих з Донеччини та Луганщини. І ГО «За рідне місто» запрошує всіх переселенців, яким цікаве таке спілкування.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank