Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 24 березня 2017, 18:15

tuberkulez

24 березня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме цього дня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив збудник туберкульозу, який іменований в його честь – паличка Коха. Це інфекційне захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, а без належного лікування – призводить до смерті. За статистикою щорічно у світі від туберкульозу помирає до 2-х мільйонів людей. Україна – у переліку тих країн, де хвороба залишається доволі розповсюдженою. Невтішна статистика й у Кривому Розі – епідемічні показники цього захворювання у півтори  рази перевищують область, зафіксовано майже 1200 активних пацієнтів.

Традиційно до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом медики, освітяни та громадські активісти привертають увагу населення до цієї небезпечної інфекційної хвороби. Напередодні у Криворізькому центрі здоров’я під час круглого столу йшлося про профілактику, стан захворюваності у місті та методи боротьби з інфекцією. За статистикою головного фтизіатра Кривого Рогу Тетяни Борачук, в місті зафіксовано майже 1200 хворих на туберкульоз. Епідемічні показники Кривого Рогу у 1,5 рази перевищують показники області.

У зоні ризику захворіти на туберкульоз є медпрацівники та діти. За результатами 2016 року серед 611 хворих, 2% захворіло медиків, 5%- діти. Раніше цю інфекцію називали хворобою бідних. І нині левову частку захворюваності на туберкульоз складають соціально-незахищені верстви населення, люди, які зловживають алкоголем чи тютюном, а також  особи з ослабленим імунітетом, ВІЛ-інфіковані. Смерть від захворюваності на ВІЛ-туберкульоз складає до 44% від усіх інфікованих ВІЛ за минулий  рік.

Загалом туберкульозом інфіковані 90% населення та розвиток цієї хвороби залежить від способу життя, оточення  та стану імунітету. На протидію цьому страшному недугу, окрім державних програм, діють ще й громадські. Та найважливіше – вчасно обстежуватись. Адже, окрім туберкульозу, лікар може виявити й інші патології. Протягом березня у Кривому Розі працюють дві пересувні флюорографи, та вже з першого дня його роботи люди активно перевірялись. Лікарі радять проходити флюорографію мінімум раз на рік, та за потреби й кожних півроку. Адже, аби контролювати туберкульоз, важливо вчасно його виявити.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank