Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СЕСІЯ МІСЬКРАДИ 19. ПРИЙНЯТІ ТА ВИКЛЮЧЕНІ З ПОРЯДКУ ДЕННОГО РІШЕННЯ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 29 березня 2017, 19:23

sobranie sesija

29-го березня криворізькі депутати провели пленарне засідання 19-ї сесії Криворізької міськради. Явка народних обранців склала  57 депутатів з 64-х. На порядку денному – 92 питання, більшість – бюджетні та земельні. Ще 7 питань, внесених раніше депутатами від демократичних сил, з розгляду сесії виключили. Які рішення затвердили депутати і що саме так і не дійшло до розгляду депутатської більшості – у репортажі з березневої 19-ї сесії Криворізької міськради.

Сьогодні у сесійній залі про головний скандал минулого тижня – нецензурну лайку першого заступника мера Євгена Удода – навіть не згадували. Усі 8-м питань, внесених до порядку денного сесії не від “більшості”, просто зняли з розгляду. Депутати від демсил впевнені: незаконно і з порушенням регламенту.

Щоб внести до порядку денного, за кожен проект рішення, поданий депутатами від Самопомочі, УКРОПу, Солідарності,Сили людей та позафракційних депутатів, голосували окремо. У таборі демсил запитують: на підставі якої статті?

57 карток для голосування.  Більшість депутатського корпусу – представники  від Опоблоку, екс-бютівці та екс-радикали. В результаті усі проекти рішень депутатів  не від “більшості” стабільно набирали 21-26 голосів.

Зокрема, у порядку денному сесії так і не з’явився проект про заборону на ліквідацію та реорганізацію шкіл міста, питання про виділення коштів на одноразову матеріальну допомогу родинам з онкохворими дітьми, питання про

створення тимчасової комісії з контролю за використанням бюджетних коштів у сфері благоустрою у 2016 році та першому кварталі 2017 року. Необхідність  останнього депутати пояснюють  посиленою увагою до профільного управління збоку правоохоронців та значним суспільним резонансом, який викликали обшуки у міськвиконкомі.

На березневій сесії також не внесли до розгляду проект про зміни до регламенту. Документ розробили у профільній комісії з питань законності, правопорядку та депутатської етики, щоб виключити так зване “кнопкодавство”. Для цього кожному депутату необхідно голосувати двома руками: однією рукою віддавати голос, іншу – тримати на сенсорному табло. Ця функція передбачена системою “Рада-4”, якою віднедавна користуються криворізькі депутати.

І головна дискусія тижня. Вона теж стосується регламенту. Але зрештою переросла у скандал. Проект рішення внесли від фракції “За успішний Кривий Ріг”. Документ пропонує  наступний алгоритм – цитуємо: “обовязково узгоджуються проекти рішень на засіданнях постійних комісій. У разі неузгодження проекту рішення профільною комісією і постійною комісією міської ради з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, свободи слова дане рішення не виноситься на розгляд сесії і повертається на доопрацювання”.

Вражені такою пропозицією депутати від демократичних сил намагалися обговорити це питання з першим заступником мера та депутатом обласного рівня  Євгеном Удодом. В результаті посадовець у присутності чиновників, депутатів, журналістів та камер дозволив собі нецензурно висловитися на адресу депутата Юлія Морозова. 4 депутатські фракції від Самопомочі, УКРОПу, Солідарності та Сили людей звернулися до голів профільних комісій з питань депутатської етики  міської та обласної рад, аби там дали оцінку діям Євгена Удода. А ще внесли пропозицію затвердити  кодекс  етики  чиновника місцевого самоврядування. Це питання також виключили з порядку денного.

  Але депутатська етика – понад усе! Примітно, що на березневій сесії Постійна комісія з питань земельних відносин, містобудування, міської комунальної власності ініціювала абсолютно не профільне питання поведінки депутатів від Сили людей. Для цього комісія звернулася до іншої постійної комісії  –  з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, свободи слова. Більшість, логічно, таку постановку питання підтримала.

І до питань, затверджених на 19-й березневій сесії. В результаті їх 92. За такий порядок денний проголосували 36 депутатів. Зокрема, заслухали два звіти профільних постійних комісій з питань розвитку підприємництва та тієї ж комісії з питань законності, правопорядку та етики.

Депутатів також цікавило, яким чином влада міста буде забезпечувати прозорість і відкритість фінансової діяльності, у тому числі, у залученні кредитів та грантів. Інструменти влади – електронна платформа Відкритий бюджет, зустрічі та обговорення з громадою. А ще  – проходження кожного фінансового документу через казначейство.

Більшістю голосів – 58 “за” на сесії підтримали електронну петицію про введення в дію законсервованої станції Швидкісного трамваю в районі вовнопрядильної фабрики. Треба подбати про людей, які практично залишилися

Дві заяви, які озвучили на сесії міськради. Перша – стосовно повернення у власність міста Криворізької Теплоцентралі. За останній опалювальний сезон підприємство змінило трьох керівників, власне, сам сезон відкрили на два тижні пізніше, декілька разів місто було на грані зриву подачі тепла. Аби ефективно управляти – необхідно повернути Теплоцентраль місту, впевнені депутати від Опоблоку.

І ще одна заява від цієї ж фракції – про зняття торговельної блокади. Вона не веде а ні до миру, а ні до стабілізації економічної ситуації.

Березневу сесію завершено. Втім, у відхилених проектів рішень перспективи все ж є: за регламентом депутати можуть доопрацювати їх, внести зміни і повторно винести на розгляд вже наступного пленарного засідання.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank