ONLINE Радіо

Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
НКРЕ. ПЛАТА ЗА ГАЗ. НОВА ФОРМУЛА. (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 31 березня 2017, 19:57

gaz

З 1-го квітня українці платитимуть за газ за новою формулою: ціна на газ як товар “плюс” транспортування газу та обслуговування газових систем, іншими словами, абонплата.

Нововведення прийнято задля того, аби споживачі бачили прозорі рахунки, могли вільно обирати постачальника газу, також це ще й підвищить рівень якості послуг, обіцяє держрегулятор. Раніше у платіжці зазначали загальну плату, тобто вартість газу, податок на додану вартість, транспортування, обслуговування, тепер  ціну на спожитий газ зазначатимуть окремо від абонплати.

І хоча у Нацкомісії підкреслюють, що абонплата – це не додатковий, а лише відокремлений платіж, кінцева ціна за “блакитне паливо” для споживачів все ж зросте.  Тарифи і абонплата у різних регіонах залежать від обсягу витрат і кількості споживачів. Чим більше споживачів – тим дешевше. Розрахунки – індивідуальні для кожного газорозподільного підприємства з урахуванням рівня рентабельності,  

Абонплата за транспортування газу буде фіксованою і не змінюватиметься щомісяця. Як вже порахували і показали у таблицях експерти “Публічного аудиту”, сума плати за транспортування палива залежить від типу лічильника. Якщо він відступній – це теж вплине на розмір платіжки. Абонплата залежить від того, чи є у квартирі лічильник газу, чи ні, а також від потужності самого лічильника.

Найбільшу абонплату сплатять споживачі, у яких газ “рахують” лічильники типу G6. Найменше заплатять ті, у кого встановлені лічильники типу G1,6. Якщо споживач  лічильника не має, то вони платитимуть так само, як і власники лічильників типу G2,5.

За даними експертів “Публічного аудиту”, найнижчі тарифи за газ – у Київгазі, Дніпрогазі, Кіровоградгазі та Маріупольгазі, при цьому у Кривому Розі показник плати за газ трохи вищий за середній. Натомість найвищі тарифи – у Закарпатгазі, Коростишівгазі та Київоблгазі. Абонплата найнижча у Тернопільміськгазі, Київгазі та Дніпрогазі, найвища – у Тернопільгазі, Рівнегазі, Тисменицягазі. Для  Кривого Рогу абонплата недешева: для абонентів з лічильником типу G2,5 абонплата становитиме 77 грн, з лічильником типу G4 – 116  грн.

Ще одна деталь – на абонплату субсидію держава не дасть. Але є і “плюс” – вартість самого газу незначно знизиться і становитиме 6 гривень за кубометр (нинішня вартість газу – 6,9 грн/м3).
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank