ONLINE Радіо

Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БЖЕСЬКОГО (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 05 квітня 2017, 19:16

bjesky 120

Дослідник української історії, літературознавець, журналіст і публіцист. Роман Бжеський народився 5 квітня 1897 року в Ніжині, тодішньої Чернігівської губернії,  у родині інженера поляка Стефана Бжеського, прихильного до України. Ще в молоді роки називав себе українцем, входив до таємної молодіжної організації «Братерство самостійників». За часів Української революції опинився у вирі подій, за уповноваженням Центральної Ради організовував державну діяльність на Винничині, коли більшовицькі війська рушили на Київ, в складі Першого Куреня Січових стрільців захищав столицю. Завдяки Роману Бжеському та його хлопцям, вдалося утримати ворога під легендарними Крутами.

У 1920-х роках Бжеський втікає на Волинь, де працює директором української книгарні, засновує таємні навчальні гуртки, проводить заняття з українознавства. В роки окупації працює директором газети «Волинь», неодноразово Романа заарештовували, але йому вдалося уникнути смерті.

Бжеському вдалося вибратися до Праги, а згодом – до США, де він видав чимало праць на теми української історії, політики, культури та літературознавства. Першим підняв тему про голодомор в Україні, радянських репресій. Пішов з життя у 1982 році в Детройті, залишивши велику наукову спадщину. Ці документи, згідно волі доньки діяча Маргарити, були передані в Україну, вперше вона приїхала на батьківщину тата у 2014 році.

Зараз Україна проходить свій шлях випробувань, як проходив його Роман Божеський, і є надія, що будуть віднайдені шляхи вирішення проблем. Як того і прагнув цей видатний діяч і справжній патріот своєї батьківщин.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank