Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СПІВПРАЦЯ НІМЕЧЧИНИ І КРИВОГО РОГУ У СФЕРІ МЕДИЦИНИ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 06 квітня 2017, 19:29

mediki gorispolkom

Доктор медичних наук,  лікар-травматолог з 30-тирічним досвідом,    Євген Кляйн мешкає і працює у Німеччині. Свого часу, у сімдесятих, він отримав медичну освіту у радянському вузі, тепер, каже, з професійної точки зору йому небайдуже, яким шляхом напрямок травматології розвивається в Україні і тут, у Кривому Розі.

Цього разу доктор Кляйн провів консультації у 10-й міській лікарні, яка саме спеціалізується на ортопедії та травматології. Та найбільш тісні контакти у Євгена Кляйна – з колегою Дмитром Щербаковим. Він неодноразово проходив стажування у Німеччині.

Загалом німецькі лікарі-травматологи співпрацюють з українськими ще з 2007-го року. Діляться професійним досвідом, на практиці показують, як система медичної допомоги діє у Німеччині, проводять он-лайн консультації, у тому числі, і з проведення надскладних операцій на суглобах. Мер Юрій Вілкул підкреслив: така тривала двостороння співпраця та європейський досвід лікування для Кривого Рогу – допомога неоціненна.

Навчити кращим німецьким практикам у лікуванні суглобів, по можливості, проводити спільні операції у складних випадках, допомогти обладнанням та необхідними медичними матеріалами, – такою бачить свою місію в Україні доктор Євген Кляйн. Поки що у криворізьких профільних лікарнях найнеобхідніше – усе ще в дефіциті.

В Україні доктор Кляйн поєднує професійну допомогу та власну медичну практику. Допомагає проводити операції у важких випадках. Каже, в Україні, на жаль, багато складних паталогій суглобів. Приміром, некрози суглобів діагностують практично у кожного 2-3-го українця з хворими суглобами. У Німеччині такі запущені випадки – скоріше виключення. Німці пильно стежать за власним здоров’ям, а лікування та проведення дорого вартісних операцій – не проблема. Фінансування медицини чітке і зрозуміле6 усі німці застраховані, пацієнтам доступні протези та імпланти з найсучасніших матеріалів.

Для порівняння: в Україні держава гарантує фінансування протезів за квотою 9000 на рік, у Німеччині – це 200 тисяч, тож не важко уявити, з якимми проблемами стикаються тисячі хворих українців. У Кривому Розі хвороби суглобів доволі поширені.

У 2017-му році у Кривому Розі стартувала нова міська програма  “Здоров’я нації”.  Її концепцію розробляли, не чекаючи старту реформ по всій Україні. В рамках програми  планують впродовж наступних п’яти років суттєво покращити показники, зокрема, знизити смертність від серцево-судинних, онкологічних захворювань, забезпечити необхідними ліками та матеріалами пацієнтів з рідкісними хворобами, а ще зробити значний ривок у профілактиці хвороб.  

В міському управлінні охорони здоров’я  підрахували: дефіцит коштів, необхідних для фінансування міських медичних закладів, складає щонайменше 300 мільйонів гривень. Це – за новою системою фінансування, яка діє, нагадаємо, з 2015-го року. Всупереч важкій економічній ситуації, недофінансуванню збоку держави, цьогоріч на потреби профільної 10-ї лікарні з бюджету міста виділили 22 мільйони гривень. Це дуже позитивно, з огляду на  проблеми у процесі реформування медицини, підкреслює доктор Кляйн.

Зустрічі, консультації завершено. А на сьогодні у гостя з Німеччини ще залишився вільний час, аби прогулятися Кривим Рогом пішки та познайомитися з його пам’ятками та цікавими місцями. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank