Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
БЛАГОВІСТ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 07 квітня 2017, 19:18

blagovist

Благовіст, який припадає цього року на 7 квітня, - одне із двонадесятих великих свят, котрі відзначаються, як Богородичне та Господнє. На думку багатьох богословів, слова «Радій, Благодатна!» стали першою благою звісткою для людства після гріхопадіння і розпочали нову сторінку в історії людиства. За давніми переказами, це свято має два походження: Благовіст і Архіблаговіст.

Становлення цього свята в Костянтинополі  відносять до середини 6 століття, як результат історизації євангельських свят, наші предки вірили, що увечері на Благовіст відкривається небо і в мить, коли побачиш велику зірку, можна випросити у Бога слави та щастя. Вважається, ніби в цей день Дух Святий благословляє землю і все, що живе на ній, а добровільна згода Діви Марії стати Матір’ю Божою ознаменовує, що Господь завжди зберігає дар доброї волі, котрим наділив всіх людей, аби вони могли зростати духовно. Про збереження того дару просять на свято Благовісту віруючі, а ще – моляться за благополуччя родини та здоров’я дітей, адже Богородиця є нашою заступницею перед Богом. 

За народною традицією, на Благовіст заборонено братися за будь-яку роботу, аби ніщо не відволікало від щирої молитви. Здавна існував звичай випускати на волю птахів, щоб вони принесли щастя – на знак того, що волею Бога та Божої Матері нам дарується свобода від гріхів. І сьогодні випускають в небо голубів українці, адже дарування комусь свободи вважається подякою Богу і ознаменовує Благовіст, як свято щедрості та милості не лише Божої, а й людської.

9 квітня храми чекають віруючих на святкове богослужіння на честь іншого великого свята - Входу Господня до Єрусалиму. В народі його ще називають Вербною неділею. А ще Благовіст відкриває останній тиждень Великого Посту, православні готуються до Великодня, який весь православний світ відзначатиме 16 квітня.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank