Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 10 квітня 2017, 19:14

strasniy tigden

Страсний тиждень – час випробувань Христа, всі головні події останніх днів земного життя Спасителя віруючі переживають разом із Ним. У вівторок у храмах читаються притчі Христа, в середу – вечір у Віфанії, в четвер православні згадують Таємну вечерю, сад Гетсиманський та зраду Іуди. Церковні обряди цього тижня тісно переплелися з народними традиціями. Наприклад, у Чистий четвер наші предки, щоб очиститися, купалися на світанку, а  в п’ятницю пекли паски. У віруючих Страсна п’ятниця вшановується особливо, бо в цей день Ісус помер на хресті.

Дата Великодня здавна вираховується за таблицями: Олександрійської пасхалії – у православних та Григоріанської пасхалії – у католиків. Зазвичай різниця в датах складає близько 2 тижнів, але цьогоріч вони збіглися. Важливу роль у католиків відіграє Великий Четвер, коли проводиться євхаристія «за примирення»-  відпущення гріхів. З цим днем ще було пов’язана спеціальна «меса єлеєв»: благословення єлею та мири, котрі використовуються в святих таїнствах. 

Під час Великого Посту, а особливо – в дні Великоднього тридення, всі віруючі мають сповідатися та причаститися, аби зустріти свято Великодня з просвітленою душею. Ті, хто не встиг пом’янути померлих рідних на батьківські суботи під час Посту, ще можуть зробити це зараз, до Великої Суботи. Більшість парафіян збираються відвідувати богослужіння протягом всього тижня.

Всі віруючі чекають суботньої літургії, яка буде проголошувати воскресіння Ісуса Христа. Готують крашанки – багатовіковий символ Великодня. У Велику суботу розпочнуться передвеликодні богослужіння, це день, коли можна  попросити милості Божої і прощення гріхів, щоб належно зустріти свято Великодня.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank