Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ ВЯЗНІВ З КОНЦТАБОРІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 11 квітня 2017, 19:56

konztabir

Жахливі уроки нацизму залишили величезний слід в історії людства, для всіх, хто вижив у тому пеклі,  День визволення в’язнів концтаборів назавжди залишився особливою датою. Тому не дивно, що всі учасники заходу підвелися, коли залунала пісня «Бухенвальдський набат», написана на вшанування всіх жертв таборів і гетто.

Після повстання в Бухенвальді 11 квітня 1945 року, хвиля визволення, рятуючи від смерті в’язнів нацистських концтаборів, невтримно покотилася Європою. 29 квітня було визволено приречених з Дахау, 30 квітня –полонених Равенсбрюка в Австрії, 5 травня – Маутхаузену в Німеччині. За останніми даними, в роки Другої Світової війни в таборах смерті загинуло близько 20 мільйонів людей різних національностей, майже 30 тисяч українців було вивезено на примусові роботи. Серед них був і 16-річний Олексій Черевко, якому випало працювати на бауера.

За останніми даними, з 20 мільйонів тих, хто перебував у таборах смерті, кожен п’ятий був дитиною. Не дожили до визволення 11 мільйонів полонених. Ці страшні уроки нацизму особливо важливо згадувати зараз, коли у світі знову фіксуються прояви ксенофобії та нацизму.

В районі мешкає 10 колишніх невільників і жертв нацизму, всі до знакової дати отримали подарунки. Вітали запрошених школярі, для цих людей такі зустрічі надзвичайно важливі. Адже вони є свідченням того, що їх мужність і  стійкість, проявлені в роки війни, і сьогодні належно вшановують співвітчизники.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank