Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КОНФЕРЕНЦІЯ КОЛЕКТИВНА ПАМЯТЬ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 13 квітня 2017, 19:20

kolekt pamyat

Всеукраїнська науково-практична конференція за участю відомих вчених, докторантів та кандидатів наук збиралася у місті Рівне вже вчетверте, цьогоріч тему було обрано актуальну для всієї країни - «Національні меншини і колективна пам’ять титульних націй: дилеми (не) забуття». Порушувалися питання формування пам’ятного образу свого та чужого, з урахуванням подій на Сході України та анексії Криму. Одним із найгостріших питань стала декомунізація, процес якої, на думку істориків, проводився з суттєвими порушеннями врахування суспільної думки.

У Кривому Розі не один місяць точилися палкі дискусії, криворіжці висували свої пропозиції, але дійти спільної думки великій  кількості людей було складно. Враховуючи, що Кривбас активно забудовувався саме за радянських часів, і, відповідно, отримував нові вулиці та нові назви від ідеологів радянської епохи, об’єктів для перейменування набралося понад 260. Зараз майже всі ці об’єкти отримали нові назви, однак, на думку учасників конференції, проблемні питання треба було вирішувати інакше.

Зараз в історичній науці та літературі ще повністю не сформовано категорій та понять, які б могли стати символами України. Все це ускладнює заміну радянських героїв на суто українських, не дає сформувати усвідомлення себе «іншими» й самобутніми.

Головне завдання, яке стоїть перед науковою елітою, – це спільне вирішення проблем минулого із цілеспрямованими та чіткими діями, які б змогли наблизити Україну до західноєвропейського досвіду формування державної національної пам’яті. Однак робити це необхідно обережно, з урахуванням вітчизняних реалій.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank