Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕНЬ ПАМЯТОК (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 18 квітня 2017, 19:12

den pamyatok

Чимало фотографій  в експозиціях  Криворізького історико-краєзнавчого музею відображають пам’ятники  70-80-х років минулого століття, більша частина цих зразків монументального мистецтва збереглися в реальності й до  сьогодні. У серії історичних пам’яток  –  пам’ятник Лермонтову та солдату-визволителю в Центрально-Міському районі, монумент «Перемога» та Стелла Героїв  –  у Дзержинському, бюст Данко – у Довгинцівському, серед споруд – будівля вокзалу «Кривий Ріг-Головний» та будинок Рехеса по вулиці Леніна, 56 - в Центрально-Міському районі.

Якщо говорити про пам’ятки історії, то на території Криворіжжя збереглися сліди декількох культурно-історичних епох. Першими людьми на наших землях були племена катакомбної культури, а на початку 1тис до н.е. ці степи освоїли  скіфи, археологи вже знайшли чимало місць їх стоянок.

На сьогодні у нашому місті нараховується 146 пам’ятників, пам’ятних знаків та споруд, 18 пам’яток археології та 160 меморіальних дошок, у тому числі 89 об’єктів, що знаходяться на обліку під охороною держави як пам’ятки місцевого значення. Минуло річ до  списку пам’яток археології додалася ще одна – залишки  фундаменту першої церкви міста, які зберігаються під скляним куполом в Центрально-Міському районі. Восени в сквері однієї з центральних старих вулиць Кривого Рогу, на місці зруйнованої колись церкви, з’явився і пам’ятник святителю Миколаю

Зараз, із впровадженням закону про декомунізацію, спеціалістам довелося переглянути не лише перелік пам’ятник знаків, які мають статус історичних пам’яток, а й відокремити об’єкти культурної спадщини. Фактично фотографії пам’ятників, зведених у 70-х роках минулого століття, сьогодні  стають цінними надбаннями музейних архівів, насамперед, для майбутніх поколінь.

Гаслом Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць є – «Збережемо нашу історичну спадщину». Із впровадженням закону про декомунізацію, виникло чимало казусів, які ще вимагають вирішення. Але головне, що криворізькі історики намагаються відшукати грамотний компроміс у вирішенні таких питань. Адже і пам’ятники, і споруди, і історичні місця є обличчям міста, про яке варто піклуватися завжди, незалежно від політичних акцентів.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank