Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
МУЗЕЙ АТО В АВІАКОЛЕДЖІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 19 квітня 2017, 19:04

muzey koledg

Криворізький коледж Національного авіаційного університету готує майбутніх офіцерів, тому патріотичному вихованню тут приділяється особлива увага. Протягом багатьох років при закладі працює музей Другої Світової війни, який приймає екскурсії і з інших шкіл, є зала досягнень авіаколеджу, де зібрано експонати з літаків. Там же раніше розташовувався куточок героїв Афганістану, в тій далекій війні брали участь і курсанти, і нинішні викладачі закладу. За ініціативи заступника директора коледжу і голови міської організації Української спілки воїнів Афганістану Юрія Федосенка та інших учасників АТО, було вирішено об’єднати стенди Афгану і АТО в одній залі. Адже цих хлопців об’єднує не лише те, що доля змусила їх стати солдатами.

З дня відкриття зали тут проводяться екскурсії і для курсантів, і для учнів шкіл. Беруть у них участь і колишні воїни АТО Олександр Грубський та Віталій Ткаченко – нинішні викладачі авіаколеджу. Для них ті події назавжди залишаться в памяті, про це нагадують і зібрані експонати: елементи зброї та боєприпасів, осколки снарядів, предмети екіпіровки бійців. Вітрини було вирішено зробити незвичайні: із ящиків з-під снарядів. Окремо розміщено бронежилет одного із загиблих захисників – Олександра Зінченка, котрий привезли бойові товариші. За останні 2 роки учасниками боїв в зоні АТО вже  стало 30 курсантів і викладачів коледжу.

Є в експозиціях музею фотографії солдат, які перебувають зараз в зоні АТО, ці матеріали привозили і сини голови УСВА Юрія Федосенка, які перебувають в боях на сході України з 2014 року, й інші волонтери. На почесному місці – фотографії курсантів, котрі загинули в зоні АТО: Вадим Рубцов, Артем Щербіна та Іван Джадан, четверте фото – Сергія Зіміна, який загинув в Афганістані. Дуже важливим називають створення такого куточка памяті і колишні афганці.

Сьогодні чимало юнаків продовжують обирати військову кафедру, яка діє при закладі. «Є така професія – батьківщину захищати», – казав колись герой відомого фільму «Офіцери». І, як показав час, бачимо, що цій професії курсантам теж треба навчатися. І не менш ретельно, ніж головній спеціальності авіатора.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank