Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР ІДІШ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 20 квітня 2017, 19:07

seminar idish

Цікавим та плідним для криворізької інтелігенції видався Міжнародний науково-практичний семінар «Перлини культури їдиш», до проведення якого долучилися і зарубіжні спеціалісти. Його організували для педагогів та студентів криворізьких вишів, за ініціативи Криворізького музею культури єврейського народу та історії Голокосту Михайла Мармера, ГО «КЕТЕР» та Міжнародного Центру мови і культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі. Всебічну підтримку надали і криворізькі вищі навчальні заклади. Чимало цікавого розповів лектор зі світовим ім’ям з Тель-Авіву, доктор Мордехай Юшковський, який вперше завітав до Кривого Рогу.

Учасники заходу аналізували відображені в мові та літературі культурні надбання європейських євреїв, знайомилися зі звичаями єврейських містечок та конкретних родин, вивчали сучасні міграційні процеси. Цікавим для філологів було порівняння перлин української та єврейської поезій, яке проводила гостя з Києва, викладач Нацуніверситету Києво-Могилянської академії Тетяна Батанова.

Місцем зустрічі Кривий Ріг було обрано не випадково, адже формувався він колись саме як єврейське містечко. На жаль, чисельні дитсадки, школи та великі колонії, де зберігалися традиції предків, були знищені в роки окупації під час Другої Світової війни, і сьогодні фахівцям доводиться по крихтах збирати таку інформацію. Криворізькому музею культури єврейського народу та історії Голокосту Михайла Мармера вдалося зібрати експозиції з цінними експонатами, які фактично є зараз наочним підтвердженням лекторських виступів.

Для педагогів і студентів криворізьких вишів лекції та дискусії міжнародного семінару відкрили чимало перспективних тем для  майбутніх досліджень.

Важливим підсумком кількаденної роботи став намічений план подальшої співпраці і окреслення тем наукових досліджень. Всі учасники семінару зацікавлені й надалі вивчати перлини культури ідіш - зусиллями всієї європейської спільноти.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank