Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СЕСІЯ ХX. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ. (ВІДЕО) PDF Друк
Неділя, 23 квітня 2017, 19:06

sobranie sesija

21-го квітня три резонансні петиції зібрали у сесійній залі 55-ть з 64-х обраних до міськради депутатів. Перша на порядку денному – петиція з вимогою звільнити першого заступника мера та депутата обласного рівня  Євгена Удода. Нагадаємо, скандал набув розголосу після того, як посадовець у присутності чиновників, депутатів, журналістів та камер дозволив собі нецензурну лайку.

Це неприпустимо для чиновника такого рівня, впевнена автор петиції Наталія Буковшина. Вона особисто прийшла на пленарне засідання, щоб озвучити свою громадську позицію та пояснити, чому так ображена на Євгена Удода.

Обговорення, як і очікувалося, було активним і гарячим. Депутати від демократичних сил називали поведінку посадовця неприпустимою та  асоціальною, представники депутатської більшості заявили, що петиція сама по собі абсурдна і провокаційна.

Наприкінці обговорення слово взяв сам посадовець, поведінка якого і спричинила скандал у стінах міськради. Він вибачився, але не за усе.

18-ть голосів “за”. Євген Удод продовжить працювати на посаді першого заступника міського голови.

Наступною депутати розглянули петицію відкликання депутатів від  “Сили людей” Світлани Сови, Юлія Морозова, Сергія Поповича та Андрія Немченка. Примітно, що підписи за цей документ зібрали після того, як депутати від “Сили людей” підтримали ініціативу містян відкликати мандати депутатів Криворізької міськради, обраних від Батьківщини та Радикальної партії. До слова, авторка петиції Ярославна Андрєєва не прийшла на засідання особисто, але  передала для депутатів відеозвернення. У ньому вона прямо звинувачує чотирьох депутатів від “Сили людей” у погрозах їй та її дочці-інваліду.

І знову криворізький депутатський корпус розколовся навпіл: у більшості наполягають: ці депутати не достойні представляти інтереси жителів міста, вони ніби-то заважають працювати іншим і постійно провокують скандали, натомість у депутати від демократичних сил впевнені – петиція має виключно політичний характер, законного підґрунтя для відкликання депутатів не бачать, натомість кажуть, що що є усі підстави звернутися до правоохоронних органів, аби з’ясувати правдивість слів самої авторки петиції.

В результаті більшістю голосів, 35-ть “за”, криворізькі депутати все ж підтримали спірну петицію. До речі, під час обговорення документу у сесійній залі раптово здійнявся галас: це громадські активісти розгорнули плакат зі зневажливим надписом, а після голосування спішно, закриваючи від камер обличчя, залишили залу.

А от питання будівництва у місті заводу з переробки сміття, навпаки, об’єднало усіх, і депутатів, і владу міста, і автора петиції. У тому, що Кривий Ріг критично потребує вирішення сміттєвої проблеми, сумніву не виникає. Власне, це проблема навіть всеукраїнського масштабу. Питання у тому, як на вигідних умовах та за мінімально витрачені з міського бюджету кошти залучити інвестора, щоб збудувати такий завод.

З 15-ти пропозицій влада міста відібрала дві, найбільш реальні і прийнятні, з Італії та Угорщини, повідомив на сесії заступник мера Олександр Катриченко. Але поки що це пропозиції на рівні меморандуму.

Петицію про будівництво у місті заводу з переробки сміття підтримали абсолютною більшістю голосів  – 54 “за”. Тепер депутати зберуться у сесійній залі  26-го квітня, щоб продовжити роботу сесії на другому пленарному засіданні. Планується розгляд пакету питань бюджетних та  земельних відносин.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank