Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 28 квітня 2017, 19:28

ohorona praci

В Україні щороку на виробництві в середньому гинуть 400 осіб, ще 5 тисяч – травмуються, при цьому приблизно 500 працівників стають інвалідами. Про це повідомили у Державній службі з питань праці.

У минулому 2016-му на підприємствах, підконтрольних Криворізькому гірничопромисловому управлінню, спостерігається тенденція до зниження рівня загального травматизму. Кількість нещасних випадків на виробництві знизилася на 11% у порівнянні з 2015-м, але за сухими статистичними даними – 200 травмованих робітників. А от кількість випадків з людськими втратами зросла на 28% – у 2016-му на підприємствах загинули 23 робітники.

Цьогоріч ситуація з безпекою праці залишається тривожною: лише впродовж першого кварталу зареєстровано 54 випадки травм на виробництві, троє робітників загинули, двоє з них – криворіжці. При цьому, 70% випадків загального травматизму та стовідсотково – смертельного – сталися через організаційні причини, зазначили у наглядовому відомстві.

Загальна аналітика причин загибелі людей на виробництві свідчить: 65% робітників гинуть через організаційні причини, тобто недотримання правил, нормативів, інструкцій з безпеки праці, і понад 23% випадків пов’язані з технічними причинами. Відтак, цьогоріч головний акцент Всесвітнього дня охорони праці – на аналітичних даних у питанні безпеки праці. Моніторинг проводитимуть більш ретельно, вдосконалюватимуть збір та обробку інформації по нещасних випадках з тим, щоб визначити пріоритети у профілактиці, попередженні нещасних випадків.

Актуально – використання сучасних методів контролю – систем дистанційного моніторингу на підприємствах, де виробничі ризики значно вищі. Особливо це стосується металургійних та гірничорудних підприємств. На АМКР та Південному гірничозбагачувальному комбінаті вже працюють системи дистанційного контролю. Вони дають можливість у реальному часі стежити за технологічними процесами, попереджати аварії та блокувати  роботу техніки там, де виникає небезпека. З часом такий моніторинг повинен стати нормою для усіх підприємств гірничо-металургійного сектору, підкреслив наглядовець.

Окрема функція наглядовців – дотримання безпеки у сфері побутового використання газу. З початку року через самовільне встановлення котлів містянами та, як наслідок, відсутність тяги у вентиляційних каналах загинули три дитини.

Сьогодні  позиція служби з охорони праці – максимальна концентрація на превентивних заходах. Щоправда, говорити про дієвий контроль збоку самих наглядовців – не на часі. З початку року в рамках політики дерегуляції бізнесу  інспекторів значно обмежили у функціях контролю. Відтепер  планові перевірки на підприємствах можна проводити 1 раз на два роки впродовж 10-ти днів. Для єдиного в Україні спеціалізованого гірничопромислового управління, де 80% – це підприємства з підвищеним ступенем ризиків, це суттєве обмеження, говорять наглядовці.

З іншого боку, є й проблема дефіциту кадрів у самій службі. Інспектори пенсійного віку через обмеження у виплаті пенсій звільнилися, молодь на їх місце поки що не приходить. Лише у Криворізькому управлінні – 40 вакантних посад.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити