Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИСТАВКА ЗНАХІДОК (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 18 травня 2017, 19:59

muzey znahidki

Криворізький історико-краєзнавчий музей працює в місті з 1965 року, за цей час в залах і фондах закладу зібралося більше 116 тисяч експонатів та матеріалів, які висвітлюють багату історію Криворіжжя. Варто відзначити, що в нашому місті діє ще два державні музеї: філіал у Веселих Тернах та музей художника Григорія Синиці й кілька приватних – при «АрселорМітал Кривий Ріг», Північному ГЗК та музей культури єврейського народу та історії голокосту «Музей Михайла Мармера». Гордістю міста є незвичайна відеогалерея – філіал Криворізького історико-краєзнавчого музею, – оснащена за останнім словом техніки. І, безперечно, кожному закладу є чим пишатися.

На захід були запрошені представники всіх музейних закладів міста, привітати їх з професійним святом завітали чимало літераторів, художників та журналістів. Грамотами Криворізької міськради нагородили завідувача фонду музея-квартири Григорія Синиці Наталію Кукіль та старшого наукового співробітника Криворізького історико-краєзнавчого музею Євгенію Левченко. Нагрудним знаком «За розбудову Центрально-Міського району» відзначили фахівця музею Ірину Стеблину, а відомого науковця Олександра Мельника – грамотою Центрально-Міської райради.  Не забули про своїх хранителів часу і профспілки, відзначивши досвідчених спеціалістів. Обдарованим молодим  музейникам вручили відзнаки і від самого закладу.

До професійного свята приурочили і презентацію виставки «З глибини віків» - цінні знахідки з розкопок Свято-Миколаївської церкви, які велися протягом минулої весни та частини літа. Відвідувачі могли побачити чимало цікавих артефактів, які пролежали в землі чимало років.

А ще привітали з презентацією науково-популярної збірки «Святилища Криворіжжя», над якою плідно працював протягом тривалого часу історик Олександр Мельник. Сюди увійшли матеріали на десятки святилищ, які вдалося розшукати протягом ста років. Реалізували цей проект завдяки підтримці Криворізької міськради, збірки планується подарувати бібліотекам міста.

Приємним сюрпризом для присутніх стало повідомлення про майбутнє відкриття музею під відкритим небом, де будуть представлені 28 святилищ, знайдених на Криворіжжі, цьогоріч планується розпочати перевезення реконструкцій. Чудовий подарунок вручив музею від ГО «Клуб шанувальників старовини» член Національної Спілки краєзнавців Ігор Рукавіцин  - це оригінал акції дореволюційного гірничо-видобувного підприємства «Рахмановка-Кривий Ріг», придбаний на Інтернет-аукціоні. Так, сьогодні саме музеї є тією ланкою, яка пов’язує минуле, сьогодення і майбутнє, і в тому, щоб зберегти цінні надбання для наступних поколінь, бачать своє призначення нинішні працівники музейної справи.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank