Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СВЯТО ВОЗНЕСІННЯ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 25 травня 2017, 19:05

svyato voznes

Невеличкий, але затишний Свято-Вознесенський храм протягом десятиліть був єдиною втіхою вірян, сюди приїздили крадькома хрестити дітей та молитися на святкові богослужіння. За часів незалежності церкву відновили. Тут завжди чимало парафіян, а у святковий день храм ледь зміг вмістити всіх віруючих. Свято Вознесіння Господня – одне із найвеличніших православних свят, котре відзначається на 40 день після Великодня, це останній день земного життя Ісуса після воскресіння. За християнськими канонами, в день Вознесіння Христос зібрав апостолів у Віфанії, на горі Іліон, благословив учнів і піднявся на небо. Тому приносять люди Господу в цей день найщиріші молитви.

Урочисту літургію відслужив архієпископ Криворізько-Нікопольської єпархії владика Єфрем із священиками Криворізького благочиння. Чимало парафіян згадувало в цей день, як приїздили  сюди з усього міста. Варто згадати, що відкривався цей храм у 1875 році, як Різдва Богородиці, і лише в 60-х роках минулого століття був перейменований у Свято-Вознесенський. Це перейменування можна назвати знаковим, адже Вознесіння – це свято Неба.

На свято храму було привезені до храму чудотворну афонську ікону та святі мощі Георгія-Побідоносця, які з початку травня перебували у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Тому чимало молитов возносилося в цей день й святому Георгію, а після літургії відбулася велика хресна хода, в якій взяли участь сотні криворіжців. У своїй проповіді владика Єфрем нагадав вірянам, що своїм вознесінням Господь підготував людей до прийняття Святого Духа і підняв до престолу Божого.

Свято Вознесіння нагадує всім нам, що ми маємо зберігати благодать у своїй душі, а віру – в серці, як заповідав Христос перед вознесінням, прощаючись зі своїми учнями на Іліонській горі. Зараз наше місто, як і вся країна, потребує великої спільної молитви. Владика Єфрем запросив парафіян на урочистий вдячний молебень вранці  у суботу, коли будуть виноситися на люди всі чудотворні ікони та святі мощі, щоб криворіжці могли попросити у день народження Кривого Рогу благодаті та Божої допомоги для свого міста.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити