Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПРОФІЛАКТИКА УКУСІВ ГАДЮК ТА КЛІЩІВ PDF Друк
Четвер, 25 травня 2017, 19:07

klisch

Вирушаючи у передмістя, на дачу чи навіть до міського парку, окрім  звичного набору для проведення відпочинку, не забудьте про…  обережність. Це найперше, від чого залежить якість вашого пікніка у період сезонної небезпеки укусів кліщів. За спостереженнями медиків, які фіксують випадки ураження,  ці, на перший погляд не такі вже й страшні істоти, в останні кілька років суттєво активізувалися. А боятися їх таки є чого. Точніше, не так самого укусу, як його наслідків. 

Збираючись до лісу чи у місця, де є висока трава, обирайте одяг, який би максимально захищав тіло. Зручніше, якщо вбрання буде світлого кольору, на ньому кліщі помітніші.  

Якщо ж, все таки, кліща видалили самостійно, не зайвим буде зробити аналіз – перевірити його на наявність енцефаліту. Єдина у Кривому Розі лабораторія, де він проводиться, діє за адресою: вулиця Міжпланетна, 2 (Покровський район, 44-ий квартал).

У міській загальноосвітній школі №85 в літній період роботою пришкільного табору збираються охопити 350 дітей. У програмі організації їх дозвілля, як і зазвичай, – відвідування паркової зони, заняття на пришкільному подвір’ї, тощо. Тож інструктаж щодо безпечності перебування на природі – вкрай важливий.

Ще одна сезонна небезпека – укуси гадюк. Надаючи першу медичну допомогу, лікарі не радять вдаватися до звичних заходів, як то відсмоктування отрути та перев’язування кінцівки вище місця укусу. 

І хоча для нашого регіону укуси гадюк – явище скоріше виняток, забувати про нього не варто. Особливо у період спарювання плазунів, який припадає саме на травень. В цей час вони особливо агресивні, тож, по можливості, краще намагатися уникати місць, характерних для їх середовища проживання. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити