Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ. (БО «МЕРЕЖА») (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 01 червня 2017, 19:47

pereselenci merega

Соціологічні дослідження, які проводилися протягом трьох місяців серед внутрішньо переміщених осіб, сприяли виявленню типових проблем та потреб громадян, які вимушено змінюють місце мешкання. Серед складно вирішуваних нерідко виявляються, здавалося б, елементарні.

Соціологічні дослідження показали, що чимало переселенців не користуються пільгами або мають бар’єри у доступі до своїх прав через те, що не знають куди звертатися і на що претендувати.

У довіднику доступно викладений чіткий алгоритм дій. Перед його розробкою було проведено аналіз нормативної бази щодо прав внутрішньо переміщеної особи, розповідає юрист Дмитро Борисов.

Зараз у Кривому Розі мешкають близько семи тисяч внутрішньо переміщених осіб.  Розроблений довідник, очікується, суттєво економитиме час для громадян, які намагаються освоїтися на новому місці.

Головне завдання перед внутрішньо переміщеними особами – інтеграція в нове оточення, говорить Лариса Сидоренко. Адже очевидно – конфлікт на сході не закінчується, тож перебування переселенців поза межами Луганщини та Донеччини навряд чи буде короткочасним. 

Ще одне актуальне на сьогодні питання для переселенців – працевлаштування. Від початку бойових дій на сході України до Криворізької міської служби зайнятості звернулися півтори тисячі внутрішньо переміщених осіб. Із близько 800 громадян, які  отримали статус безробітного,  у Кривому Розі  працевлаштовані понад 400. 

В обговоренні взяв участь Представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області Олександр Комлєвий.  Він наголосив, що основна функція секретаріату полягає саме у вирішенні питань щодо конфлікту між громадянином та державними органами. А ще був здивований тим, що у Кривому Розі про це мало кому відомо.

Розробники проекту «Доступна інформація на захисті прав внутрішньо переміщених осіб» проведеною роботою в цілому задоволені. А різнобічне обговорення теми дало можливість з’ясувати більш повну картину проблем переселенців та потенційних пропозицій їх вирішення. У даному випадку, нехай хоча б, на інформативному рівні.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити