Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ТОП-100 ОСНОВНИХ ПІДПРИЄМСТВ-ЗАБРУДНЮВАЧІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 05 липня 2017, 18:26

zagryaznenie

“ArcelorMittal Кривий Ріг”, Центральний, Північний та Інгулецький гірничозбагачувальні комбінати лідирують у антирейтингу підприємств, які завдають найбільшої шкоди екології  України.  Мінекології презентувало “ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів”.  Від старої методології відійшли, цей  перелік об’єктів складали за оновленою системою, зазначив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Вперше підприємства розподілили на три категорії, аби чітко визначити, хто найбільше забруднює воду, повітря та землі.

У переліку забруднювачів довкілля по викидах у атмосферне повітря на першому місці рейтингу – металургійний комбінат “ArcelorMittal Кривий Ріг”  (273 тис. тонн), далі – Маріупольський меткомбінат (178 тис. тонн)  і Бурштинська ТЕС (168 тис. тонн). Загалом з  25-ти підприємств у рейтингу по забрудненню повітря – 10 гірничо-металургійного комплексу  та 15 енергогенеруючих підприємств. Серед них також – Криворізька ТЕС і  Південний ГЗК. При цьому, динаміка викидів в атмосферне повітря за останніх 3 роки має тенденцію до збільшення.

Річкам та озерам в Україні найбільше шкодять також підприємства гірничо-металургійного сектору, а ще комунального господарства, заявили у Мінекології. Торік загальний обсяг скидів у водні об’єкти зворотних вод та забруднюючих речовин становив понад 2 мільярди 80 мільйонів кубів. У першій трійці – меткомбінат  Азовсталь (140 млн. кубів), Дніпровський меткомбінат (71 млн.) та Запоріжсталь (54 млн. кубів). Серед забруднювачів водних ресурсів – знову ж таки Криворізька ТЕС, Залізорудний комбінат та  “ArcelorMittal Кривий Ріг”.

В Україні проблема утворення промислових відходів є не менш актуальною за проблему із утворення твердих побутових відходів, підкреслили у Мінекології. Лідери з  утворення промислових відходів –  Північний ГЗК – 64,5 млн. тонн, Центральний ГЗК – 55 млн. тонн та Інгулецький ГЗК – 47 млн. тонн. Якщо комусь видається, що головна проблема в Україні – побутові відходи, то промислових продукується у кілька разів більше, підкреслив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

У Мінекології наголосили на необхідності екологічної модернізації українських підприємств. Уряд та фінансові установи торік запропонували підприємствам екокредити, але активності  від власників та менеджменту не бачать. Дієвим інструментом має стати Національний план скорочення викидів. Остап Семерак також не виключає, що ставки екологічного податку як інструменту стримання шкідливих викидів в Україні будуть підвищені. Минулої п’ятниці у Верховній Раді це питання обговорювалося. Презентуючи нову методологію складання рейтингу, міністр визнав:  картина все ж необ’єктивна. Головна проблема лежить у площині реального обліку викидів та шкідливих речовин.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити