Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СВЯТА ІОАННА ХРЕСТИТЕЛЯ І КУПАЛА (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 07 липня 2017, 19:47

ivana cupala

Сьогодні вважається, ніби свято Івана Купала було днем розваг у давніх слов’ян. Молодь влаштовувала веселі гуляння зі стрибками через багаття, а дівчата ворожили на наречених, пускаючи за водою вінки. Але насправді свято Івана Купала – весілля та купання самого сонця – має більш глибокі корені, і є яскравим уособленням язичницьких обрядів.

Інше значення  має образ Іоанна-Хрестителя або – Іоанна Предтечі, він народився 7 липня, тому і уславлюють його в церквах саме цього дня. Пророк Іоанн був найближчим попередником Ісуса Христа, його навіть зображують на іконах нарівні з Богородицею – поруч із Ісусом.

Побутує версія, ніби причиною ототожнення двох різних свят став мовний казус. Слово «хреститель» грецькою має значення «той, хто купає», нібито слово переосмислили слов’яни та пов’язали з ритуальними водними очищеннями та іменем Купала. Не виключно й те, що, викорінюючи язичництво, перші  священики намагалися замінити одне свято іншим. І з часом слов’яни навіть почали наділяти православних святих даром володіння силами природи, так виникло чимало народних прикмет. Видовищні традиції Івана Купала збереглися, завдяки своєму яскравому колориту, зараз проводиться чимало музичних та театральних фестивалів, присвячених купальським святам. У Кривому Розі вже традиційно влаштовує знакові заходи з плетенням вінків і багатими виставками парк Мершавцева Центрально-Міського району.

Отже, є свято далекої давнини – Івана Купала, котре сьогодні переважна більшість українців сприймає, як день розваг та яскравих видовищ. І – православне свято пророка Іоанна, який рятував душі людей від зла і допомагав прийти до християнської віри. Головне для кожного зараз – вміти розмежовувати традиції, вірування та віру. А ще – старатися дарувати іншим добро, незалежно від буднів чи свят. А на святкові купальські розваги парк Мершавцева запрошує цьогоріч 8 липня, в суботу, о 16 годині.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити