Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК, ОРЕНДНА ПЛАТА У ГМК (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 11 липня 2017, 19:26

zemlya

У Кривому Розі планують підвищити ставки земельного податку та орендної плати за землю для підприємств гірничо-металургійного сектору.  Але не для усіх. Плату за землю суттєво підвищать лише найкрупнішому в Україні метпідприємству – “ArcelorMittal Кривий Ріг”.  Зараз розмір орендної плати  становить 0,9% від нормативної грошової оцінки землі, при середній по Україні нормативній оцінці у 12%. Проте вже з квітня за рішенням Криворізької міськради №1620 плата може скласти 1,91%. При цьому, для гірничорудних підприємств у частині орендної плати  за землю нічого не зміниться.

Несправедливо, влада міста прийняла таке рішення з порушеннями податкового законодавства, вважає керівництво “ArcelorMittal Кривий Ріг”. У прес-службі підприємства повідомили, що від імені гендиректора вже  направили відкритий лист Президенту, Прем’єру, Генпрокурору України та міському голові Кривого Рогу.

У листі посилаються на статтю 284-ту Податкового Кодексу, яка, цитуємо, говорить про “рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації – забезпечення однакового підходу до всіх платників податків … та нейтральність оподаткування – встановлення податків і зборів у спосіб, який не впливає на збільшення або зменшення конкурентоздатності платника податків”.

У міськраді вже відреагували і скликали позачергову сесію. Схоже, це питання  стане єдиним на черзі денній 12-го липня.  Податкова диференціація чи дискримінація  – у тому, що таке рішення міськради є неоднозначним і суперечливим впевнений депутат і економіст за фахом Антон Петрухін.

Депутат не має сумніву, що питання підвищення плати за землю треба ставити перед усіма підприємствами гірничо-металургійного сектору. Крупний бізнес користується надрами, а землі, на яких ведуть діяльність підприємства практично непридатні ані для життя, ані для подальшого використання. На їх відновлення потрібні не роки, а десятиліття.

Крім того, у порівнянні з середнім та малим бізнесом податкове навантаження на підприємства гірничо-металургійного сектору не є суттєвим, додає експерт. Адже, визначаючи розмір орендної плати  від нормативної грошової оцінки землі, враховують ще й коефіцієнти – зональний, локальний, та інші. У окремих випадках розміри коефіцієнтів у 2- 2,5 рази вищі для малого бізнесу, аніж для великих компаній та корпорацій.

У прийнятті збалансованого рішення зацікавлені усі сторони: і підприємці, які користуються землею, і міський бюджет, який отримує за рахунок орендарів істотні надходження. Адже плата за землю разом з податком на доходи фізичних осіб дає майже 90% бюджетних надходжень. Від плати за землю напряму залежить наповнення міського бюджету, а значить, і стабільне функціонування міста – фінансування соціальної, бюджетної сфери, багатьох статей розвитку. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити